Muusikat igale maitsele

Suvi, Saaremaa, festivalid – unistuste kooslus ja ainult praamisõidu kaugusel! Sel suvel jagub kontserte, elamusi ja mõnusat koosolemist tõesti kõigile.  Vali ainult oma lemmik välja või veelgi parem, käi ikka kõik läbi!

 

Juu Jääb - Tänavu 26. sünnipäeva pidav Muhu Tulevikumuusika Festival Juu Jääb pakub sulnil Muhu saarel neli päeva head muusikat ja mõnusat olemist. Juu Jääb toob tõepoolest muusikaelamusi igale maitsele – festivalil leiavad oma nii hiphopi- kui ka rokihinged, nii jazzi kui ka elektroonilise muusika kummardajad ning kõik bluesi ja souli sõbrad. Kirevast festivaliprogrammist leiab tuntud nimesid kodust ja välismaalt: Mario Bakuna Trio (US/SE), Duo Villu Veski & Oleg Pissarenko (EST), Ingrid Rabi Group (EST), Adam Ben Ezra (ISR), Lefto (BEL), Maarja Aarma (EST), Kurt Rosenwinkel Trio (USA), Xantone Blaqc Band (UK/FIN), Riho Sibul (EST). Kontserdid toimuvad Muhu Muusikatalu õuel, Arensburg Boutique hotellis, Pädaste mõisas ja Muhu Katariina kirikus.

 

Toimub: 30.06-03.07

Rohkem infot: www.facebook.com/JuuJaabFestival

Mustjala Muusikafestival   -  kõlab klassikaline ja nüüdismuusika, folk ning jazz 12 eri paigus maalilisel Saaremaal. Kontserdid toimuvad kultuurikeskustes, vabaõhulavadel, mõisainterjöörides, kalurikülades ja Ninase rannakaitsepatareis. Elamusi pakuvad Jaapani Taiko-trummide etendus, Sarah Laulan ja Remy Poulakis Prantsusmaalt, folkansambel Tokos Zenekar Ungarist, Ain Anger koos orkestriga, Siim Aimla, Tanel-Eiko Novikov, klahvpillivirtuoos Irina Zahharenkova, kammerorkester ME104, sopran Angela Papale ja pianist Fabio Marra Itaaliast, flamenkokitarrist Pepe Justicia Hispaaniast, Klassikatäht Tähe-Lee Liiv ja paljud teised.

 

Toimub: 25.06-17.07

Rohkemat infot: www.facebook.com/MustjalaFestival

 

Saaremaa ooperipäevad  - Saaremaa ooperipäevade peaesineja on sel aastal Sileesia ooperiteater Bytomis Poolast. Peadirektori Łukasz Goiki ja lavastaja Michał Znaniecki käe all jõuavad Kuressaare lossihoovis publiku ette Charles Gounodi “Romeo ja Julia”, “Õhtu Mozartiga”, “Chopini oodates” ja G. Verdi “Traviata”. Ooperipäevade kulminatsioonina toovad Sileesia ooperiteatri solistid, ooperikoor ja sümfooniaorkester lavale suurejoonelise Ooperigala. Lastele pakub rõõmu S. Moniuszko lasteetendus “Parvemees”. Kesköösalongis Opera Royal teeb muusikat New Murphy Band, mille repertuaaris on nii tantsumuusikat, ladina rütme kui ka svingi. Etenduste vaheaegadel on avatud õdusad ooperikohvikud.

 

Toimub: 20.-24. juuli, Kuressaare lossi hoovis

Rohkem infot www.saaremaaopera.com

I Land Sound  - Orissaares Illiku laiul toimuv elamusfestival I Land Sound kostitab külalisi kesk kaunist loodust elektroonilise muusika ja kunstiga. Oodata on mitmeid kohalikke artiste, aga ka terve plejaad kaugemalt tulnud muusikuid. Näiteks pakuvad Illiku laiul muusikalisi elamusi Berliinist pärit produtsendid Rampue ja Nico Stojan, Rumeenia produtsendid Priku ja Cosmjn, Läti tantsumuusika legendid Taran & Lomov ning Hispaania päritolu Tibi Dabo. Unustada ei tasu ka seda, et I Land Soundi puhul on tegemist nn rohelise festivaliga, mis väärtustab elurikkust ja keskkonna säästmist!

 

Toimub: 14.-17. juuli, Orissaare Illiku laiul

Rohme infot: www.facebook.com/iLandSound

Viimati muudetud: 6. juuli 2022

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.