Mis inimestele Saaremaal köikse rohkem meeldib? Vöi ei meeldi?

MTÜ Visit Saaremaa viis 2019 aastal saarekülaliste hulgas läbi uuringu, mille eesmärgiks oli välja selgitada rohkem infot turistide huvide ja käitumisharjumuste kohta. Küsitlusele sai vastata nelja kuu jooksul ja kokku laekus sel perioodil veidi üle 1000 vastuse. Vastajatest pea 80% olid eestlased ja 20% välismaalased (kellest kõige rohkem oli soomlasi, lätlasti ja sakslasi).

Mis Sulle Saaremaal kõige rohkem meeldib?
Uurides inimestelt, mis neile Saaremaal kõige rohkem meeldib nimetasid eestlased ligi 100 erinevat märksõna, millest ülekaalukas võitja oli loodus. Detailsemaid loodusega seotud kategooriaid jagus TOP20 hulka mitmeid (meri, rannad, puhas õhk). Meeldivate asjade nimekirjas kindla teise koha said inimesed ehk toredad saarlased. Nende kirjeldamiseks oli ära toodud rida erinevaid omadussõnu: mõnusad, head, rahulikud, rõõmsad, sõbralikud, soojad jne. Meeldivate asjade loetelu kolmandal kohal oli rahu ja vaikus. Mitmed vastajad olid märkinud, et Saaremaale minnes on tunne, nagu läheks välismaale või suisa teisele planeedile. Igatahes on see maapealne paradiis. Erilist „rõõmu“ pakub muidugi vastus, et Saaremaal meeldib see, et söögid on paremad, kui Hiiumaal. Saare toit sai äramärkimist laiemalt ja mahtus samuti TOP20 meeldiva asja nimekirja. Üsna sarnased olid ka välismaalastest vastajatele meeldivad asjad. TOP3 moodustasid samuti loodus, toredad inimesed ja meri.

Millega Sa Saaremaal rahul  ei ole?
Uurides, mis inimestele Saaremaal ei meeldi, selgus, et pea kolmveerand nii eestlastest kui välismaalastest on kõigega rahul. Rahulolematuse aspektides oli rahvuste lõikes veidi erinevusi. Eestlaste suurimaks probleemiks osutus praamiliiklus (pikad järjekorrad ilma broneeringuta, kallis pilet, kehvad graafikud jne). Välismaalaste puhul praamiliiklus probleemsete teemade esikümnesse ei sattunud. Neile oli kõige suuremaks probleemiks hoopis asjaolu, et võõrkeelset infot (teeviidad, info muuseumides jne) on vähevõitu. Nii eestlaste kui välismaalaste ühiseks mureks oli Saaremaa kallis hinnatase (eeskätt majutuse ja toitlustuse hinnad). Eestlaste kolmandaks murelapseks osutus kesklinna remont ja sellest tulenevad liiklustakistused, mis tänaseks on möödanik. Välismaalasi häiris asjaolu, et puuduvad rahvusvahelised transpordiühendused ja saarele pääseb ainult läbi Tallinna.

Palun nimeta 3 märksõna, mis Sul Saaremaaga seonduvad.
Küsides, millised on esimesed Saaremaaga seonduvad märksõnad olid vastused üsna selged. Nii eestlastele kui välismaalastele seostub Saaremaaga ennekõike meri. Eestlaste esikolmikusse mahtusid veel kadakad ja loss. Välismaalaste omasse loss ja loodus. Eestlaste TOP20 märksõnades olid ära märgitud ka konkreetsemad saare kohad (Kaali, Sõrve, Panga, Kuressaare), saare murrak (Ö täht) ja muidugi kolm kõige traditsioonilisemat sööki-jooki (suitsukala, õlu ja leib). Vähemal või rohkem määral olid samad märksõnad esindatud ka inglise keelsete vastajate seas.

Kui soovid tutvuda pikema (15 küsimusest koosnenud) uuringuga, leiad selle SIIT

Viimati muudetud: 21. nov. 2019

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.