Milline on üks kena sügispäev Kuressaares?

Ilmataat on see aasta olnud tõeliselt helde. Suvekuumusega tagasi ei hoitud. Kõik päikesekummardajad said end korralikult pruuniks päevitada ja suvitajad said veeta tunde ja tunde vanni temperatuuril merevees. Erakordne on olnud ka sügis. Vananaistesuvi kestab täie hooga. Puud on värvunud imelistesse toonidesse ja lehed sahisevad jalutades mõnusalt jalgeall. Kuniks sügispäike veel palet soojendab, tuleks seda ilu kindlasti ära kasutada. Võta jalad selga ja tee üks tore jalutuskäik Kuressaares.

Pargis lehtesid sahistades astu möödaminnes ka lossi sisse. Millal Sa üldse viimati muuseumis käisid? Nüüd on selleks igati sobilik aeg. Lisaks põhjalikule ülevaatele Saaremaa ajaloost, on lossis aasta lõpuni ka muljetavaldav näitus – „Kuningad ja sõdurid“. Tegemist on Soome kollektsionääri Peter Mustoneni erakoguga, kus palju haruldasi sõjariistasid ja raudrüüsid. Rahvasuu räägib, et tegemist olevat läbi aegade kõige kallima näitusega, mis kunagi Kuressaare lossis olnud. Usu mind, see on põnev isegi mitte-ajaloohuvilistele.

Kui kõht kipub tühjaks minema astu sisse mõnda Kuressaare kohvikusse või restorani. Kui juhtud oma jalutuskäiku tegema tööpäeval, siis oled kohe eriti suure õnnega koos. Enamik Kuressaare kesklinna söögikohtadest pakuvad imemaitsvaid päevapraade. Vähem kui viie euro eest saad oma maitsemeeltele lubada midagi tõeliselt head.  Lõpetuseks luba endale tassike kuuma kohvi või kakaod, mis teeb sügisese jalutuskäigu toredaks ka veidi viluma ilmaga.

Viimati muudetud: 6. aug. 2020

Loe lisaks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.