Mida teha perega jõulude ajal Saaremaal ja Muhumaal?

Detsember on käes ja päkapikud juba ammu piiluvad. Detsembris muutub isegi ema kott imelikuks ning täiskasvanud hakkavad salajutte rääkima. Pühasid peavad paljud just Saaremaal ja Muhumaal ning kui sammud on siiapoole juba seatud, siis võib tihtipeale tekkida küsimus, mida teha Saaremaal ja Muhumaal detsembrikuus? Allpool on mõned soovitused, kuhu võiks minna, et pühadetunne veel rohkem põue poeks ja  jõulud saartel saaksid meeldejäävad.

 

SIPSIK Kuressaare Linnateatris

 

Minge teatrisse!

Sipsikuga meenub lapsepõlv. Kes siis ei mäletaks seda armast tegelast, kelle Anu vend Mart Anule sünnipäevaks tegi? Kuressare Linnateatris ärkab see Eno Raua loodud kangelane sel talvel taas ellu.

 

Sipsikut teavad kõik. Aga ometi tundub vahel nii, et selles kiires maailmas, kus lastelgi juba aega kipub väheks jääma, sest tegema peab ju nii palju, on Sipsik sagedasti ära kaduma kippunud. Kuhu me oma mängud kaotame? Kes või mis suudavad Sipsikut asendada? 

 

Linnateatris lavastuv “Sipsik” on lugu mängust, mängulustist ja sellest, et see kunagi kuskile mingi staatilise ekraanivirvenduse varju ei kaoks. Lavastaja Aarne Mägi. Mängivad Merilin Kirbits, Tanel Ting, Jürgen Gansen. Kunstnik Britt-Karen Peterson.

 

Millal? 12. detsembril kell 11.00, 13.00 ja 19.00 ning 28. detsembril kell 11.00

Kus? Kuressaare Linnateater

Linnateatri mängukava leiad SIIT

Sipsik Kuressaare Linnateatris plakat
Päkapikukool Orissaares Püharistil Saaremaal

 

PÄKAPIKUKOOL Püharistil

 

Sibinal-sabinal, kribinal-krabinal.

Päkapikk toimetab, nibinal-nabinal.

Vaatab ta siia, vaatab ta sinna.

Vups, vaja ruttu peitu nüüd minna.

 

Ida-Saaremaa ja Muhu päkapikukool avab uksed sellel reede õhtul. Kõik lapsed on oodatud koos täiskasvanutega päkapikukooli. P.S! Kaasa võtta kiri jõuluvanale.

 

Õppemaks: 2€

 

Millal? 14. detsembril kell 18.00

Kus? Orissaares Püharistil

 

EIA JÕULUD TONDIKAKUL Kuressaare Linnateatris

 

Kui väljas on juba piisavalt mütatud ning sooviks midagi tubasemat teha, siis tasub kinno minna ja elada kaasa väikese Eia ja tema sõprade jõuluseiklusele.

 

"Eia jõulud Tondikakul" on imearmas jõulufilm, mis loob pühademeeleolu. Talveseiklus leiab aset Tondikakul, kohas kuhu väike Eia jõulude ajal saadetakse. Üheskoos naabritega hakatakse päästma kohalikku metsatukka, kus elab hõbekakk.

 

Film on täis kauneid looduskaadreid ja paneb härdumusega vaatama Eestimaa looduse kaunidust. See seiklus on armas jõululugu väikestele ja paneb mõttesse nii mõnegi suure. Ruttu kinno, veel jõuad, see seikluslugu on selle talve kohustuslik vaatamine! 

 

Millal? 14. detsember kell 14.00

Kus? Teatrikino

Jõulufilm Eia jõulud Tondikakul plakat
Eia jõulud Tondikakul. Foto: Kristjan Mõru
Võlumets Muhu seikluspargis
Võlumets Muhu seikluspargis

 

SEIKLUS TALVISES VÕLUMETSAS Muhu seikluspargis

 

Muinasjutumets kerkib Muhu seiklusparki looduse ja valgusmängu koostöös. Seikluspargist saab muinasjutuline paik, kus iga osaleja saab osa erilisest ja meeldejäävast ronimiselamusest. Seal olles tuleb vaid osata näha ja märgata metsa vahel heljuvaid metsahaldjaid ja -vaimusid. Pealampidega ronitakse võlumetsas, kostuseks on vahukommidega kakao ja mekkida saab ka vürtsijooki.

Kõik võlumetsa ronima! 

 

 

Täiskasvanu 25€, 11-17 aastane nooruk 17€, 7-10 aastased 10€.

Millal? 22. - 23. detsember alates kell 16.00- 21.00 ja 29. detsember kell 11.00-15.00

PS! Viimased ronijad lastakse rajale tund enne sulgemist.

Kus? Muhu seikluspark

KALESSI-, VANKRI- JA REEMATKAD Tihuse talus

 

Kui ees on pikad pühad, siis miks mitte minna hobustega mööda talvist Muhumaad ratsutama ja kellele hobuse selga ronimine ja ratsutamine hästi ei passi, saavad minna kalessi- ja vankrimatkale. Kalessi- ja vankrimatkal saab mõnusasti 4-5kesi nautida loodust ning lasta kutsaril end mööda Muhu saart ringi vedada. Ja kui ilm lubab saab ka reematkale minna! Kui tore! Saab nautida Eestimaa looduse ilu, muinaskultuuri radu ja maagilisi metsateid. Ühele kalessile mahub kuni 5, plaanvankrile 8 ja reele 4-6 inimest.

 

Rohkem infot Tihuse hobuturismitalu kohta leiad SIIT

Kus? Muhumaal Tihuse hobuturismitalus

Millal? Millal aga ise soovid! Broneeri endale aeg SIIN

Tihuse hobuturismitalu
Foto: Siiri Saarväli

Kui piisavalt on õues ronitud, hobustega juba sõidetud, ka teatris ning kinos käidud, siis on aeg üheks mõnusaks spaa külastuseks. Kuressaare spaad on lastesõbralikud ning hoolitsusi neist leiab ka pere noorematele.

GO SPA on hea koht, kuhu minna lastega
GO SPAs on tore kogu perel

 

GO SPA ootab peresid detsembris enda juurde külla, sest perepakett on sel kuul -15%. Ja kui juba minna spaasse, siis ka pere kõige pisemate peale on mõeldud. Saab nautida nii vahuvanni, poistele on pakkumises jõumeeste musklimassaaž ja pisikestele preilidele superstaari sädelev massaži. Need on vaid mõned näited. 

Kui hoolitsusi ei soovi võtta, siis spaas on ka lihtsalt tore lustida.

 

GO SPA lastele mõeldud hoolitused leiad SIIT

GO SPA perepaketi pakkumise leiad SIIT 

 

 

 

 

GRAND ROSE SPAs on hubane olemiune nii suurtele kui väikestele. Peredele on pakett "Minu esimene spaa", kus on tegevusi kõigile. Näiteks saavad pere piseimad minna mõnusale soolakoopaseansile ja vaadata multikaid või võtta mõnusa massaaži, näohoolituse, maniküüri. Valikus on veel palju põnevat.

 

Perepaketiga "Minu esimene spaa" saad lähemalt tutvuda SIIN

 

 

 

ARENSBURG BOUTIQUE HOTEL SPAs pakett "Kõikjal koos" on mõeldud ogu perele - samal ajal kui laps naudib massaaživanni saavad vanemad olla massaažis. Saab ka lasta enda küüsi lakkida ja käsi-jalgu kreemitades samal ajal mõnusat marja- või puuviljasmuutit mekkides.

 

 

Arensburgi lastele ja noortele mõeldud pakkumistega saab tutvuda SIIN

Jõulumaad Saaremaal

Muhus aeg puhkab, Saaremaal aeg peatub!

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust