Mida teha perega jõulude ajal Saaremaal ja Muhumaal?

Detsember on käes ja päkapikud juba ammu piiluvad. Detsembris muutub isegi ema kott imelikuks ning täiskasvanud hakkavad salajutte rääkima. Pühasid peavad paljud just Saaremaal ja Muhumaal ning kui sammud on siiapoole juba seatud, siis võib tihtipeale tekkida küsimus, mida teha Saaremaal ja Muhumaal detsembrikuus? Allpool on mõned soovitused, kuhu võiks minna, et pühadetunne veel rohkem põue poeks ja  jõulud saartel saaksid meeldejäävad.

 

NAKSITRALLID Kuressaare Teatris

 

Minge teatrisse!

Naksitrallidega meenub lapsepõlv. Kes siis ei mäletaks neid kolme vahvat selli - Muhvi, Sammalhabet ja Kingpoolt, kes Muhvi furgooniga ringi vurasid? Kuressare Teatris ärkavad need Eno Raua loodud tegelased sel talvel taas ellu.

 

Kord kohtusid ühe linnakese jäätiseputka juures täiesti juhuslikult kolm imelikku ja omanäolist mehikest - Sammalhabe, Kingpool ja Muhv. Tuli välja, et nad kõik on ühed kenad naksitrallid. Nad otsustavad kampa lüüa ja Muhvi mugava furgoonautoga üheskoos edasi rännata. Tundub, et edasi saab minna ainult paremaks!?

 

Lavastaja Rauno Kaibiainen (Improteater IMPEERIUM). Mängivad Markus Habakukk, Tanel Ting, Jürgen Gansen. Kunstnik Berta Kelder.

 

Millal? 9.-11. detsember, 29. detsember

Kus? Kuressaare Teater

Linnateatri mängukava leiad SIIT

Kuressaare Teatri etenduse Naksitrallid plakat
Viikingite jõulumaa Asva külas Saaremaal

VIIKINGITE JÕULUMAA 

 

Avastage viikingite jõulumaa!

Kuni Asva Viikingite küla peamaja valmimiseni on Saaremaa viikingid talvekuudeks koos looma- ja linnuperega kolinud Laimjala külas asuvasse avarasse tallihoonesse. Just seal asubki Viikingite Jõulumaa ja nad ootavad teid külla!

 

Teid ootavad ees:
* Põlised skaldide lood viikingite müstilises saanidega teatrisaalis
* Viikingiemandate köögisaladused
* Asva muistsete mustritega jõulumeisterdused
* Looma- ja linnupere tervitused
* Osavate viikingite miniturniirid

 

 

Millal? 15. detsembril kell 12.00-16.00

Kus? Nurga tallis Laimjala külas

ÄRASPIDINE JÕULUMAA Kuressaare lossis

 

Kui väljas on juba piisavalt mütatud ning sooviks midagi tubasemat teha, siis tasub minna Kuressaare lossi ja tutvuda teiste maade jõulutraditsioonidega ja tutvuda saja aastaste jõuluehetega. 

 

Kas sa tead mida tähendab lause: 圣诞快乐? Oled sa kuulnud, kes toob lastele jõulude ajal kingitusi Kataloonias? Suudad sa ette kujutada, missugust jõulutoitu süüakse Gröönimaal? Kõike seda ja veel nii mõndagi muud saad teada kui oled käinud Kuressaare lossi Äraspidisel Jõulumaal. Lisaks saab maitsta tuntud ja tundmatuid jõulupmaiustusi. Loomulikult on ka tants ja trall!

 

Millal? Programm peredele 14. ja 15. detsembril 11.30 ja 15.30

Kus? Kuressaare piiskoplinnuses

Äraspidisest jõulumaast

 

ANGLA TUULIKUMÄE JÕULUMAA 

Päkapikud avavad aiavärava ja ootavad kõiki külla alates 1. detsembrist kuni 29. detsembrini.

Koos jõuluperega on aeg sisustatud lausa kaheks ja pooleks tunniks. Üheskoos küpsetatakse jõuluorikat, meisterdatakse piparkoogitaignast kuuseehteid. Mängitakse Eesti, Läti, Soome, Venemaa jõulumänge; külastatakse Maiasmokkade maad ning loomulikult lustitakse koos jõuluvanaga!

 

Pääse jõulumaale lapsele 6 €, õpetajad-saatjad tasuta, täiskasvanule 10,0€, perele 30€

 

Millal? 1. - 29. detsember, programmid algavad kell 10.00 ja 14.00.
Kus? Angla pärandkultuurikeskus
PS! Nobedamad saavad endale paremaid aegu valida. Broneerimiseks helista 51990265 või saada meilikiri aadressil: angla@kylastuskeskus.ee

KALESSI-, VANKRI- JA REEMATKAD Tihuse talus

 

Kui ees on pikad pühad, siis miks mitte minna hobustega mööda talvist Muhumaad ratsutama ja kellele hobuse selga ronimine ja ratsutamine hästi ei passi, saavad minna kalessi- ja vankrimatkale. Kalessi- ja vankrimatkal saab mõnusasti 4-5kesi nautida loodust ning lasta kutsaril end mööda Muhu saart ringi vedada. Ja kui ilm lubab saab ka reematkale minna! Kui tore! Saab nautida Eestimaa looduse ilu, muinaskultuuri radu ja maagilisi metsateid. Ühele kalessile mahub kuni 5, plaanvankrile 8 ja reele 4-6 inimest.

 

Rohkem infot Tihuse hobuturismitalu kohta leiad SIIT

Kus? Muhumaal Tihuse hobuturismitalus

Millal? Millal aga ise soovid! Broneeri endale aeg SIIN

Tihuse hobuturismitalu
Foto: Siiri Saarväli
Lapsed Thule kojas
Foto: Valmar Voolaid

THULE KODA

 

Sel suvel avati kogupere alternatiivajalookeskus Thule koda. Avastamist on palju! Kes ei ole veel senimaani sinna jõudnud, siis nüüd on aeg! Kes on juba käinud tasub minna taas keskust avastama. Alternatiivajalookeskuses jutustatakse Saaremaa maailmaloolist rolli Ultima Thulena. Vana-Kreeka maadeavastaja Pythease müütilisele reisile saab kaasa elada erinevate ekspositsioonide ja mängude kaudu. Väljapanekud on humoorikas ja pisut eneseiroonilises võtmes ning nende moto on: „Ära usu kõike, mida sulle näidatakse!”

 

Lisaks on majas ka kaasaegne kino.  Filme näidatakse kahes kinosaalis iga päev, žanriliselt on filmivalik lai. Teiste seas on hetkel kinolinal animatsioonid "Tabaluga", "Salma suur soov" ja "Mosley".

SEIKLUS TALVISES VÕLUMETSAS Muhu seikluspargis

 

Muinasjutumets kerkib Muhu seiklusparki looduse ja valgusmängu koostöös. Seikluspargist saab muinasjutuline paik, kus iga osaleja saab osa erilisest ja meeldejäävast ronimiselamusest. Pealampidega ronitakse võlumetsas, kostuseks on vahukommidega kakao ja mekkida saab ka vürtsijooki.

 

Muinasjutumetsast on võimalik saada osa 21. ja 22. detsembril, kell 15.00 - 20.00. Esimene instruktaaž toimub kell 15.00, viimased ronijad saavad rajale 19.00. Rajad suletakse kell 20.00.

 

Osalustasu: täiskasvanu 20€, laps 15€

Millal? 21.-22. detsember, kell 15.00-20.00

Kus? Muhu seikluspark

Rohkem infot: siit

 

Muhu seikluspargi talvise võlumetsa plakat

Kui piisavalt on õues ronitud, hobustega juba sõidetud, ka teatris ning kinos käidud, siis on aeg üheks mõnusaks spaa külastuseks. Kuressaare spaad on lastesõbralikud ning hoolitsusi neist leiab ka pere noorematele.

SAAREMAA SPAA HOTEL Rüütli  pakub rikkalikku hoolitsuste valikut lastele. Valikus on lõbusalt mullitav vann šokolaadi-karamelli või kummeli vahuvann, kristallikingakeste jalahoolitsus ning mereneidude ja mürakarude massaažid.

Ja ei saa mainimata jätta, et Rüütli on just see spaa, mille veekeskuse basseinitoru on õest näha!

Kogu pere spaamõnusid nautima!

 

Kogu lastele mõeldud spaahoolitsuste nimekirja leiad siit.

Hommikumantlis tüdruk hoiab enda ees taldrikut käsitöökommidega.
Foto: Saaremaa Spaa Hotellid

 

GRAND ROSE SPAs on hubane olemine nii suurtele kui väikestele, 4.-12. aastastele lastele on mõeldud päevaspaa pakett. Selles sisaldub näiteks massaaž apelsiniõliga, ehmete jalgade hoolitsus või šokolaadi hellitus kätele ning jäätisekokteil spaad. Loomulikult saavad kõik lapsed minna koos vanematega spaakeskusesse lustiuma!  Valikus on veel palju põnevat.

 

Laste päevaspaa paketiga saad lähemalt tutvuda siin.

 

 

 

ARENSBURG BOUTIQUE HOTEL SPAs pakett "Kõikjal koos" on mõeldud ogu perele - samal ajal kui laps naudib massaaživanni saavad vanemad olla massaažis. Saab ka lasta enda küüsi lakkida ja käsi-jalgu kreemitades samal ajal mõnusat marja- või puuviljasmuutit mekkides.

 

 

Arensburgi lastele ja noortele mõeldud pakkumistega saab tutvuda siin.

Kogu noortele ja lastele mõeldud hoolitsustega saab tutvuda siin.

GO SPA on hea koht, kuhu minna lastega
Foto: GO Spa

 

GO SPAs on pere kõige pisemate peale mõeldud, sest kui juba minna spaasse, siis soovivad ju kõik spaamõnudest osa saada. Saab nautida nii vahuvanni, poistele on pakkumises jõumeeste musklimassaaž ja pisikestele preilidele superstaari sädelev massaži. Need on vaid mõned näited. 

Kui hoolitsusi ei soovi võtta, siis spaas on ka lihtsalt tore lustida.

 

GO SPA lastele mõeldud hoolitused leiad SIIT

 

 

 

 

Jõulumaad Saaremaal

Kena lugu!

Loe lisaks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.