Mida teha perega jõulude ajal Saaremaal ja Muhumaal?

Detsember on käes ja päkapikud juba ammu piiluvad. Detsembris muutub isegi ema kott imelikuks ning täiskasvanud hakkavad salajutte rääkima. Pühasid peavad paljud just Saaremaal ja Muhumaal ning kui sammud on siiapoole juba seatud, siis võib tihtipeale tekkida küsimus, mida teha Saaremaal ja Muhumaal detsembrikuus? Allpool on mõned soovitused, kuhu võiks minna, et pühadetunne veel rohkem põue poeks ja  jõulud saartel saaksid meeldejäävad.

KES ON PUNAMÜTSIKE? 

 

Sel talvel saab Kuressaare Teatris näha punamütsikest.
Kõik teavad lugu punase mütsiga tüdrukust, kes kohtus teel vanaema juurde mitte just kõige humaansemaid plaane pidava hundiga. Niisiis, Punamütsike, kas Charles Perrault moodi, vendade Grimmide kirjutatud kujul või mingem hoopis 12. sajandi tagusesse Kesk-Euroopasse, mis arvatakse Punamütsikese loo sünnipaigaks olevat. Vahele ei saa jätta ka Hiinat, kus see lugu sadu aastaid omal kujul inimesi köitnud on. Erinevad variatsioonid tuntud loost, mida ka paljud 19. ja 20. sajandi klassikud omal moel analüüsida proovinud.

Kuressaare Teatri trupp võtab selle ammu tuntud loo uuesti vaagida, et kes see Punamütsike oli, kes keda ikka ära süüa tahtis ja mismoodi see lugu tänapäevaselt välja paista võiks. Igatahes Punamütsike tuleb kõigepealt ülesse otsida, koos hea teatripubliku abiga.

Näidend Charles Perrault ja vendade Grimmide muinasjuttude ainetel.

Lavastus sobilik alates 5. eluaastast.

Lavastaja Aarne Mägi, mängivad Lee Trei (Eesti Noorsooteater), Tanel Ting ja Markus Habakukk. Kunstnik Mae Kivilo.

 

Millal? 3. detsembril kell 11.00 ja 13.00, 4. detsembril kell 13.00, 5. detsembril kell 12.00, 7. detsembril kell 11.00, 9. detsembril kell 11.00 ja 13.00, 10. detsembril kell 11.00, 11. detsembril kell 11.00 ja 13.00, 30. detsembril kell 11.00.

Kus? Kuressaare Teatris 

 

 

 

 

NAKSITRALLID 

 

Naksitrallidega meenub lapsepõlv. Kes siis ei mäletaks neid kolme vahvat selli - Muhvi, Sammalhabet ja Kingpoolt, kes Muhvi furgooniga ringi vurasid? Kuressare Teatris ärkavad need Eno Raua loodud tegelased sel talvel taas ellu.

 

Kord kohtusid ühe linnakese jäätiseputka juures täiesti juhuslikult kolm imelikku ja omanäolist mehikest - Sammalhabe, Kingpool ja Muhv. Tuli välja, et nad kõik on ühed kenad naksitrallid. Nad otsustavad kampa lüüa ja Muhvi mugava furgoonautoga üheskoos edasi rännata. Tundub, et edasi saab minna ainult paremaks!?

 

Lavastaja Rauno Kaibiainen (Improteater IMPEERIUM). Mängivad Markus Habakukk, Tanel Ting, Jürgen Gansen. Kunstnik Berta Kelder.

 

Millal? 29. detsember kell 11.00

Kus? Kuressaare Teater

Kuressaare Teatri mängukava leiad SIIT

Kuressaare Teatri etenduse Naksitrallid plakat

JÕULUMAAD SAAREMAAL 

 

Detsember Saaremaal on põnev! Kesklinnas on kuusk püsti ja kaunisti ehitud, kodus küpsetatakse piparkooke ja aeg on jõuluimedeks. Pühadetunne poeb üha enam põue ning oodatakse ka, et lumi sajaks maha ning kataks maa. Jõulutunnet aitavad luua ka jõulumaad üle saare.

Siin on kirjas kõik Saaremaa jõulumaad.

WOW KESKUS

 

Sellest sügisest on uueks ja põnevaks põhjuseks Saaremaale tulekuks elamuskeskus WOW, kus on põnev nii pere suurematel kui väiksematel.  Üllatusi jagub. Keskuses saad pugeda seebimulli sisse, juhtida laseritega autosid, joosta nagu orav rattas ning sukelduda virtuaalmaailma. Ligi 30 atraktsiooni pakuvad avastamist mitmes valdkonnas. Pole üldse ime, kui elamuskeskus köidab lapsevanemaid sama palju kui lapsi. Ja kui ei köida, saavad emad-isad oma võsukesi oodata Kuressaare parima vaatega kohvikus.

Rohkem infot leiad WOW elamuskeskuse kodulehelt.

WOW keskus Kuressaares
Lapsed Thule kojas
Foto: Valmar Voolaid

THULE KODA

 

Sel suvel avati kogupere alternatiivajalookeskus Thule koda. Avastamist on palju! Kes ei ole veel senimaani sinna jõudnud, siis nüüd on aeg! Kes on juba käinud tasub minna taas keskust avastama. Alternatiivajalookeskuses jutustatakse Saaremaa maailmaloolist rolli Ultima Thulena. Vana-Kreeka maadeavastaja Pythease müütilisele reisile saab kaasa elada erinevate ekspositsioonide ja mängude kaudu. Väljapanekud on humoorikas ja pisut eneseiroonilises võtmes ning nende moto on: „Ära usu kõike, mida sulle näidatakse!”

 

Lisaks on majas ka kaasaegne kino.  Filme näidatakse kahes kinosaalis iga päev, žanriliselt on filmivalik lai. Teiste seas on hetkel kinolinal animatsioonid "Tabaluga", "Salma suur soov" ja "Mosley".

Kui piisavalt on õues ronitud, hobustega juba sõidetud, ka teatris ning kinos käidud, siis on aeg üheks mõnusaks spaa külastuseks. Kuressaare spaad on lastesõbralikud ning hoolitsusi neist leiab ka pere noorematele.

SAAREMAA SPAA HOTEL Rüütli  pakub rikkalikku hoolitsuste valikut lastele. Valikus on lõbusalt mullitav vann šokolaadi-karamelli või kummeli vahuvann, kristallikingakeste jalahoolitsus ning mereneidude ja mürakarude massaažid.

Ja ei saa mainimata jätta, et Rüütli on just see spaa, mille veekeskuse basseinitoru on õest näha!

Kogu pere spaamõnusid nautima!

 

Kogu lastele mõeldud spaahoolitsuste nimekirja leiad siit.

Hommikumantlis tüdruk hoiab enda ees taldrikut käsitöökommidega.
Foto: Saaremaa Spaa Hotellid

 

GRAND ROSE SPAs on hubane olemine nii suurtele kui väikestele, 4.-12. aastastele lastele on mõeldud päevaspaa pakett. Selles sisaldub näiteks massaaž apelsiniõliga, ehmete jalgade hoolitsus või šokolaadi hellitus kätele ning jäätisekokteil spaad. Loomulikult saavad kõik lapsed minna koos vanematega spaakeskusesse lustiuma!  Valikus on veel palju põnevat.

 

Laste päevaspaa paketiga saad lähemalt tutvuda siin.

 

 

 

ARENSBURG BOUTIQUE HOTEL SPAs pakett "Kõikjal koos" on mõeldud ogu perele - samal ajal kui laps naudib massaaživanni saavad vanemad olla massaažis. Saab ka lasta enda küüsi lakkida ja käsi-jalgu kreemitades samal ajal mõnusat marja- või puuviljasmuutit mekkides.

 

 

Arensburgi lastele ja noortele mõeldud pakkumistega saab tutvuda siin.

Kogu noortele ja lastele mõeldud hoolitsustega saab tutvuda siin.

GO SPA on hea koht, kuhu minna lastega
Foto: GO Spa

 

GO SPAs on pere kõige pisemate peale mõeldud, sest kui juba minna spaasse, siis soovivad ju kõik spaamõnudest osa saada. Saab nautida nii vahuvanni, poistele on pakkumises jõumeeste musklimassaaž ja pisikestele preilidele superstaari sädelev massaži. Need on vaid mõned näited. 

Kui hoolitsusi ei soovi võtta, siis spaas on ka lihtsalt tore lustida.

 

GO SPA lastele mõeldud hoolitused leiad SIIT

 

 

 

 

Jõulumaad Saaremaal

Kena lugu!

Loe lisaks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.


Liitu uudiskirjaga


ET

Uudiskirja saamisest saab igal ajal loobuda.