Mida sügisesel Saaremaal teha?

Kui sügistuuled liiga hakkavad tegema ja ilmataat õue enam ei kutsu, liigub mõte enam ja enam tubaste tegevuste poole. Saaremaal ootavad Sind toad täis kultuuri – teatrit, filmi, muusikat ja sporti.

 

Kuressaare Linnateatris toimus just uue teatritüki „Antigone New Yorgis“ esilinastus. Lisaks Kuressaare Linnateatri enda noortele hakkajatele näitlejatele võib linnateatri laval sel sügisel näha ka mitmeid külalisetendusi (R.A.A.A.M., Ugala teater jne.) Ja kui teatrit parasjagu ei ole, siis kino saab ikka. Sel sügisel näeb TeatriKino ekraanil mitmeid Eesti uusi filme ja ka maailmakino väärtfondi. Lisaks teatrimajale jagub sügisõhtuteks kultuuri ka Kultuurikeskusesse. Sealses saalis kõlab peagi nii klassikalist- kui lõõtsamuusikat.

Sügisene Saaremaa ootab spordihuvilisi mitmest erinevast valdkonnast. Eesti rallihooaeg lõpetatakse traditsiooniliselt Saaremaal. Juba 51. korda peetud Saaremaa ralli täitis käänulised Saaremaa kruusateed mürisevate mootorite ja kaasaelajate kisaga. Nädal hiljem tallavad neidsamu teid Kolme Päeva Jooksu võistlejad. Ees on veel ootamas viimane golfivõistlus, ketasgolfi meistrikate etapid ja Liikudes tervemaks sarja üritused. Igaühele midagi.

Põnevaid sündmusi leiavad Saaremaa sügiskalendrist nii naised, mehed kui lapsemeelsed. Oktoobri lõpus ootab (eeskätt) õrnema soo esindajaid Orissaare Musta pitsi öö, mis on kogu saare kõige naiselikum üritus. Et mehed ennast diskrimineeritult ei tunneks, võivad nad novembri keskel minna Saaremaa esimesele meestekonverentsile. Lapsi, noori ja filmihuvilisi köidavad kindlasti Kuressaare animapäevad. Mis hakkab toimuma KureReivil, ei tea peale korraldajate veel mitte keegi. Pööööneeeeev!

Kõik see ja palju muud on kenasti kirjas meie kultuuri alalehel.

 

Kõik see eelmainitu on ehe näide Saaremaa kultuurielu mitmekesisusest. Isegi sügisel. Mis me siis veel suvest räägime. Seda on aru saanud ka hakkajad saarlased, kes on võtnud nõuks kandideerida 2024 aastal Euroopa kultuuripealinnaks. Uhke värk!

Viimati muudetud: 9. nov. 2021

Loe lisaks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.