Lennureis Kesk-Euroopasse

Ootusärevus check-in’i sabas seistes, põnevus õiget väravat otsides, võbin hinges mootorite käivitamisel … kui väga Sa seda igatsed? Mida kõike oled valmis tegema selleks, et saaks kuskile lennata? Aga just seda me Sulle pakume. Lennureisi Kesk-Euroopasse ehk Saaremaale.

 

Lenda Tallinnast Kuressaarde 30 minuti ja 26 euroga

Kui veel pool aastat tagasi oli lendamine võrdlemisi igapäevane, siis tänaseks on lennureisist saanud midagi erakordset. Lennuliine suletakse ja reisimist piiratakse, kuid Saaremaa ootab Sind endiselt. Tallinnast Kuressaarde saad lennates vaid poole tunniga. Lenda hommikul saarele ja õhtul tagasi. Tule nädalavahetuseks. Naudi oma Kesk-Euroopa puhkust suisa terve nädal. Mis köikse kenam, see lennureis läheb Sulle maksma ainult 26 eurot ühes suunas.

Kuressaare-Tallinn lend kestab 30 minutit ja maksab 26€
Kuressaare-Tallinn lend kestab 30 minutit ja maksab 26€ // Foto: Kristina Mägi

Jõudsid kohale. Kuhu minna ja mida teha?

Miks Kesk-Euroopa? Sest just seda Saaremaa on. Üsna Saaremaa keskel, Mõnnuste külas, asub Euroopa keskpunkt, kui arvestada mõõtmisel ka Euroopa kaugemate saartega. Kui Sa saarele kohale oled jõudnud, on Sulle valla terve maailm. Tükike Hollandit ootab tuulikute juures Anglas. Kiipsaare viltune tuletorn viib mõtted Itaaliasse Pisa torni juurde. Kreeka maitseid pakuvad Püha Eelkäija Skiita nunnad. Ühtmoodi väega kohad on nii Stonehenge Inglismaal kui Blesta kivid Saaremaal.

 

Vaatamist väärt paiku on Saaremaal kuhjaga. Sügisel tasub kindlasti rohkem tähelepanu ja aega pühendada loodusele. Aina värvilisemaks muutuvad metsatukad pakuvad silmailu ja kordumatuid vaateid. Tõeline pidupäev on sügis ornitoloogiahuvilistele. Sügisese linnurände ajal käib rannikul ja merel mitmekesine linnuelu. Kui linnuvaatlus ei ole seni kuulunud Sinu hobide hulka, siis  võiksid sügisesel Saaremaal sellega tutvust teha. Haara binokkel kaasa, laadi alla lindude välimääraja ja suundu rannikule või mõnda Kuressaare ümbruse linnuvaatlustorni. Loodus võib Sind üllatada.

 

Kuressaare on tore väikelinn, kus ühest linna otsast teise jõuab jalutada tunnikesega. Kui tahad kiiremini või kaugemale, võid abiks võtta jalgratta. Jalgrattateid on Kuressaares ja linna lähiümbruses üle 30 kilomeetri. Kui tahad tutvuma minna saare kaugemate kantidega, ulatavad abikäe autorendifirmad. Üheks päevaks saad endale jalgratta rentida 15€ ja auto ca 25€ eest.

 

Saarenaal leiad tükikesi erinevatest riikidest
Saaremaalt leiad viiteid nii Hollandile, Itaaliale kui Inglismaale // Fotod: Karel Otstavel

Päikesepealinn pakub tegevust nii suurtele kui väikestele

Sügisese Saaremaa looduse avastamist soosib ka ilmataat. Sügised on saarel reeglina pikemad ja soojemad, kui mandril. Saart ümbritsev meri jahtub aeglasemalt ja hoiab ka ilma pikemalt sooja. Lisaks on Saaremaa Eesti Ilmateenistuse andmetel riigi kõige päikesepaistelisem piirkond, kuhu jagub päikest aastas kogu ülejäänud Eestiga võrreldes vähemalt sada tundi rohkem. Kui ilmataat väga armuline ei juhtu olema, saad varjuda sisetingimustesse. Avastamist ootavad Saaremaa muuseumid, kunstigaleriid, antiigipoed, kohvikud jne. Muidugi ootavad Sinu külaskäiku ka kõik Saaremaa spaad oma 12 basseini, 25 sauna ja pea 400 hoolitsusega.  Söögikohad on saarel nii head, et juba ainuüksi nende pärast tasub siia lennata. Eesti White Guide 100 parima restorani hulgast lausa 9 on Saaremaal ja Muhus. Kõlab kulukalt? Tegelikult on hinnad saarel väga mõistlikud ja nädala sees võid omale Eesti tipp-tasemel sööki lubada suisa päevaprae hinnaga.

 

Lennureis Saaremaale on tore puhkus ka pere noorematele liikmetele. Seigelge Kuressaare lossi salapärastes müürikäikudest, avastage looduse saladusi lastesõbralikul Püha-Soobiku matkarajal või Suure Tõllu raiesmaal, sulistage Kuressaare spaade soojas basseinivees. Uus ja põnev põhjus lastega Saaremaale tulekuks on vahetult enne sügisest koolivaheaega avatav WOW elamuskeskus. Seal loovad illusioone põnevad eksponaadid nagu võimalus kõndida vihmas märjaks saamata, ronimine tühjuses või vee all olemine. Tundub põnev, eksole?

Lapsed armastavad Saaremaad
Lapsed armastavad Saaremaad // Fotod: Saaremaa Spa Hotels, Valmar Voolaid, Kristina Mägi

Enne lennukipiletite äraostmist heida pilk ka Saaremaa sündmuste kalendrisse. Sügiskuudel pakub kultuurielamusi Kuressaare Teatri mitmekülgne mängukava. Kontserte leidub džässist orelimuusikani.

 

Osta oma Kesk-Euroopa lennureisi piletid ära! Viimase hetke pakkumisi ei tasu ootama jääda. Tegemist on fikseeritud hindadega ja kui jätad ostu viimasele minutile, võid piletist hoopis ilma jääda. Sügisene Saaremaa ootab Sind!

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.


Liitu uudiskirjaga


ET

Uudiskirja saamisest saab igal ajal loobuda.