Lennureis Kesk-Euroopasse

Ootusärevus check-in’i sabas seistes, põnevus õiget väravat otsides, võbin hinges mootorite käivitamisel … kui väga Sa seda igatsed? Mida kõike oled valmis tegema selleks, et saaks kuskile lennata? Aga just seda me Sulle pakume. Lennureisi Kesk-Euroopasse ehk Saaremaale.

 

Lenda Tallinnast Kuressaarde 40 minuti ja 26 euroga

Kui veel pool aastat tagasi oli lendamine võrdlemisi igapäevane, siis tänaseks on lennureisist saanud midagi erakordset. Lennuliine suletakse ja reisimist piiratakse, kuid Saaremaa ootab Sind endiselt. Tallinnast Kuressaarde saad lennates vaid poole tunniga. Lenda hommikul saarele ja õhtul tagasi. Tule nädalavahetuseks. Naudi oma Kesk-Euroopa puhkust suisa terve nädal. Mis köikse kenam, see lennureis läheb Sulle maksma ainult 26 eurot ühes suunas.

Lennureis Tallinnast Kuressaarde kestab 30 minutit
Tallinn-Kuressaare lend kestab 30 minutit ja maksab 26€ // Foto: Kristina Mägi

Miks Kesk-Euroopa?

Sest just seda Saaremaa on. Üsna Saaremaa keskel, Mõnnuste külas, asub Euroopa keskpunkt, kui arvestada mõõtmisel ka Euroopa kaugemate saartega. Kui Sa saarele kohale oled jõudnud, on Sulle valla terve maailm. Tükike Hollandit ootab tuulikute juures Anglas. Kiipsaare viltune tuletorn viib mõtted Itaaliasse Pisa torni juurde. Kreeka maitseid pakuvad Püha Eelkäija Skiita nunnad. Ühtmoodi väega kohad on nii Stonehenge Inglismaal kui Blesta kivid Saaremaal. Vaatamist väärt paiku on Saaremaal kuhjaga.

 

Sügisese Saaremaa looduse avastamist soosib ka ilmataat. Sügised on saarel reeglina pikemad ja soojemad, kui mandril. Saart ümbritsev meri jahtub aeglasemalt ja hoiab ka ilma pikemalt sooja. Lisaks on Saaremaa Eesti Ilmateenistuse andmetel riigi kõige päikesepaistelisem piirkond, kuhu jagub päikest aastas kogu ülejäänud Eestiga võrreldes vähemalt sada tundi rohkem.

 

Saarenaal leiad tükikesi erinevatest riikidest
Saaremaalt leiad viiteid nii Hollandile, Itaaliale kui Inglismaale // Fotod: Karel Otstavel

Päikesepealinn pakub tegevust nii suurtele kui väikestele

Kui ilmataat väga armuline ei juhtu olema, saad varjuda sisetingimustesse. Avastamist ootavad Saaremaa muuseumid, kunstigaleriid, antiigipoed, kohvikud jne. Muidugi ootavad Sinu külaskäiku ka kõik Saaremaa spaad oma 12 basseini, 25 sauna ja pea 400 hoolitsusega.  Söögikohad on saarel nii head, et juba ainuüksi nende pärast tasub siia lennata. Eesti White Guide 100 parima restorani hulgast lausa 9 on Saaremaal ja Muhus. Kõlab kulukalt? Tegelikult on hinnad saarel väga mõistlikud ja nädala sees võid omale Eesti tipp-tasemel sööki lubada suisa päevaprae hinnaga.

 

Lennureis Saaremaale on tore puhkus ka pere noorematele liikmetele. Seigelge Kuressaare lossi salapärastes müürikäikudest, avastage looduse saladusi lastesõbralikul Püha-Soobiku matkarajal või Suure Tõllu raiesmaal, sulistage Kuressaare spaade soojas basseinivees. Uus ja põnev põhjus lastega Saaremaale tulekuks on äsja avatud WOW elamuskeskus. Seal loovad illusioone põnevad eksponaadid nagu võimalus kõndida vihmas märjaks saamata, ronimine tühjuses või vee all olemine. Tundub põnev, eksole?

Lapsed armastavad Saaremaad
Lapsed armastavad Saaremaad // Fotod: Saaremaa Spa Hotels, Valmar Voolaid, Kristina Mägi

Kuressaare on tore väikelinn, kus ühest linna otsast teise jõuab jalutada tunnikesega. Kui tahad kiiremini või kaugemale, võid abiks võtta jalgratta. Jalgrattateid on Kuressaares ja linna lähiümbruses üle 30 kilomeetri. Kui tahad tutvuma minna saare kaugemate kantidega, ulatavad abikäe autorendifirmad. Üheks päevaks saad endale jalgratta rentida 15€ ja auto ca 25€ eest.

 

Enne lennukipiletite äraostmist heida pilk ka Saaremaa sündmuste kalendrisse. Sügiskuudel pakub kultuurielamusi Kuressaare Teatri mitmekülgne mängukava. Kontserte leidub džässist orelimuusikani.

 

Kuressaare pakub ka jätkulende

Osta oma Kesk-Euroopa lennureisi piletid ära! Viimase hetke pakkumisi ei tasu ootama jääda. Tegemist on fikseeritud hindadega ja kui jätad ostu viimasele minutile, võid piletist hoopis ilma jääda. Neile, kellel "lennunälg" eriti suur, pakume Kuressaarest ka jätkulende - Ruhnu. Seda lausa 8 korda nädalas. Kuressaare lennujaam on regulaarlendude arvu poolest muutunud tõsiseks konkurendiks Tallinna lennujaamale. Siit saab 12 korda nädalas lennata Tallinna ning 8 korda nädalas lennata Ruhnu.

 

Astu pardale. Saared ootavad Sind!

Viimati muudetud: 6. okt. 2021

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.