Lenda Saaremaale – TOP 10 sügist tegevust ootab

Välismaale reisimine on hetkel tülikas aga Saaremaale saab lihtsa vaevaga. Enamasti tullakse meitele külla auto või bussiga. Hea võimalus mõneks tunniks aeg maha võtta ja vahepeal ka praamisõitu nautida, kuid on ka kolmas võimalus - Saaremaale hoopis lennata. Kui oled 30-40 minutilise lennu järel maandunud Kuressaare Lennujaamas, siis on erinevad võimalused Saaremaa avastamiseks sinu ees valla. Tule üheks päevaks, üheks ööks, nädalavahetuseks või pikemaks. Siin on mõned ideed, kuhu minna ja mida teha, et meie juures viibitud aeg oleks mitmekülgne.

 

Jaluta maalilises Kuressaares
Öeldakse, et aeg liigub saartel omasoodu. Mööda Kuressaare armsaid linnatänavaid jalutades võid ajataju sootuks kaotada. Miks mitte mööda ajaloolisi tänavaid lonkides ka teadmisi täiendada ja appi võtta mõni temaatiline kaart? Näiteks erinevate Kuressaare kesklinna hoonete ajaloo või hoopis tänavakunsti teemal.

 

Külasta viikinginäitust ja lossi
Käesolev aasta on Saaremaal pühendatud viikingitele ning Saaremaa muuseumis saab näha üle 10 aasta tagasi Salmelt avastatud leide näitusel “Viikingid enne viikingeid”. Kui juba sammud lossi on seatud, siis tasub ring peale teha kogu muuseumile. Piiskopilinnusesse on peidetud põnevad lood Saaremaast ja saarlastest.

Kuressaare lossipark on sügiseti väga ilus
Foto: Kristina Mägi
Sügisel muutub Kuressaare ilusaks ja värviliseks
Foto: Kristina Mägi

 

Mönule oma lemmikspaas
Kas teadsid, et kuurortlinn Kuressaare on üks kõige spaatihedamaid linnasid maailmas? Siin on iga kümne elaniku kohta üks spaakoht ja üle 400 spaahoolitsuse. Nädalavahetuseks spaapuhkusele tulles saab reedel õhtul Saaremaale lennates juba paar tundi pärast tööpäeva lõppu Saaremaa spaa mõnusid nautida.

 

Õhtusta isikupärastes White Guide restoranides
White Guide märgistust antakse välja kõige parematele restoranidele ja 2021. aastal on 82 märgistuse saanud söögikohast lausa üheksa Saare- ja Muhumaal. Vali endale sobiv restoran, helista neile laua broneerimiseks juba Tallinnas, sea sammud lennujaama ja jõua täpselt õhtusöögi ajaks kohale.

 

Naudi mitmekülgset kultuuri
Aastaringselt toimub Saaremaal ja Muhu mitmeid teatrietendusi, kontserte ja spordiüritusi. Endale saab sobiva leida meie Sündmuste kalendrist (www.saare.events), kuhu oleme kokku koondanud kõik põneva, mida saarel korraldatakse. Enne populaarsemaid sündmusi tasub lennupilet juba aegsasti ära osta.

Saaremaale lennates ootab sind üle 400 spaahoolituse
Foto: GOSPA
Saaremaa lennuk toob sind üheksa Eesti parima restoranini
Foto: Kuressaare Kuursaal

Tule antiigi- ja teise ringi poodidesse ostlema
Suuri kaubanduskeskuseid meitel pole, kuid võimalusi garderoobi uuendada on päris mitmes teise ringi poes või kirbukas. Miks mitte astuda läbi ka antiigipoodidest ja leida väärtuslikke aardeid. Teise ringi kaupadel on tihti palju rohkem isikupära ning lisaks säästad sedasi keskkonda. Suurepärane võimalus mõnel vabal päeval tühja kohvriga päevareisiks Saaremaale šoppama lennata!

 

Avasta jalgrattal Kuressaare lähiümbrust
Kuressaare ümbruses asuvad kergliiklusteed viivad mitmete linnuvaatlustornide ja looduskaunite paikadeni. Metsakohinat ja linnulaulu saab nautida nii Loode Tammikus, Tervisepargis kui ka näiteks Kudjape-Upa terviserajal. Operatiivseks liikumiseks rendi endale jalgratas ja veeda avastusi täis päev meite vaheldusrikkas looduses.

 

Leia endale sobiv sõiduvahend ja avasta Saaremaa klassikuid
Lennukiga Saaremaale tulles peab auto küll maha jääma, kuid seepärast ei pea Saaremaa avastamata jääma. Võimalus on endale auto rentida ja linnast kaugemale põrutada. Esimesena tasub kindlasti ette võtta klassikalised kohad, mille järgi Saaremaad tuntakse. Tunneta tõelist Saaremaa olemust ja võta selleks aega paar päeva.

Höme kauplusest leiab alati midagi kena
Foto: Höme
Kui oled Kuressaarde lennanud, on linna tore avastada jalgrattaga
Foto: Alina Birjuk

Mine spirituaalsetele rännakutele
Kui klassikalised turismikohad on juba tuttavad, soovitame avastada Saaremaa spirituaalset poolt. Meil on seitse keskaegset kirikut, mis annavad aimu saarlaste eluolust sajandite tagusest ajast. Tänapäeva tagasi tulemiseks on väärt külastamist nunnaklooster Reomäel, kus külalised lahkelt vastu võetakse ja nende igapäevane aeg peatuma pannakse. Samuti saab endale soetada personaalse kaitsepühaku amuleti ja kohalike mesilaste mett.

 

Külasta Saaremaa ümbruse väikesaari
Saaremaale lennates jääb küll traditsiooniline Virtsu-Kuivastu liinireis olemata, kuid kui praamisõit peab meie juures käimise kindel osa olema, siis võib minna külla üle mere väikesaartele. Abruka müstiline mets, Ruhnu ebamaiselt pikad rannad, Vilsandi uus tuletorn on kõik vaid lühikese meresõidu kaugusel. Leia enda jaoks sobiv saar, broneeri laevapilet Abrukale, Vilsandile või Ruhnu ja naudi avastamist!

 

Osta oma lennukipiletid NyxAir'i lehelt ära ja näeme saaremaal!

Saaremaale lennates võid kogeda spirituaalseid elamusi
Foto: Raul Vinni
Vilsandil ootab külalisi 2021 suvel avatud tuletorn
Foto: Marko Kullapere

Kaanefoto: The Peaceful Vacation puhkemajad

Viimati muudetud: 16. nov. 2021

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.