Kuressaare kirbukad

Kuressaare kirbukad

Millal Sa viimati nägid poe välisukse ees enne avamist looklemas saba? Kuressaares võib seda aegajalt siiani kohata hommikuti enne teise ringi kaupluste avamist. Mitte, et Saaremaal tavapoode ei oleks, aga meie kirbukad on lihtsalt nii head. Üks pealinnast saarele kolinud proua ütles suisa, et ta pole elusees nii hästi riides käinud, kui Saaremaal elades. Ja nii ongi. Meie teise ringi poed on suurepärased.

Sellise hinnaga võib osta igaks päevaks erineva kleidi // Foto: Kristina Mägi

Rahvakeeli "kaltsukaid" on Kuressaares omajagu. Igaühel neist oma nägu ja nišš. Kasutatud riideid ja jalanõusid leiab kõikidest kauplustest, kuid on ka neid, kes keskenduvad mööblile, spordivahenditele või kodukaubale. Vajad uut seelikut, serviisi või seinakappi? Haara mõned eurod ligi ja suundu Kuressaare teise ringi kaubandust avastama.

Lisaks riietele leiab teisi ringi poodidest ka palju muud // Foto: Kristina Mägi

Täieliku ülevaate Kuressaare kasutatud kaupade maastikust saad juuresolevalt kaardilt ja NaviCupi mobiilirakendusest „Kuressaare peidetud aarded“ kaardilt.

kaart

Taaskasutus on saarlaste seas kõrges hinnas. Lisaks teise ringi kauplustele saadavad teisele ringile oma asju ka paljud saarlased ise. Iga aasta mai kuu lõpus toimub Kuressaare Tänavafestivali osana pühapäeval ülelinnaline garaažimüük. Selle ajal avatakse müügipunkte lisaks garaažidele nii aedades kui parkides. Kaubaks läheb kõik. Kasutatud riietest kuni autodeni. Ütleb ju laulusalmgi, et ühe mehe vana on teise mehe uus.

Garaažimüügilt leiab tõeliseid pärle // Foto: Kristina Mägi

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.