Kuressaare Filminädal tuleb taas

November on kohe käes ja nagu traditsiooniks on saanud, siis sellel ajal toimub Kuressaare Filminädal. Hea põhjus, et krõbedast novembrikülmast pageda sooja kinosaali vaatama väärtfilme. Sel aastal leiab filminädal Kuressaares aset suisa kahes kohas: juba tuttvaks saanud Kuressaare teatri TeatriKinos ja suvel avatud alternatiivajalookeskuses Thule Koda. Tutvugem selleaastase filmivalikuga!

„Hukkunud alpinisti hotell“

Kuressaare filminädala avab Grigori Kromanovi 1979. aasta kultusfilm „Hukkunud alpinisti hotell“. Kui politseiinspektor Glebsky valmistub veetma meeldivat õhtut ja rahulikku ööd üksildases mägihotellis, ei tea ta veel, et seda kirkasse valgusesse ja puutumatusse lumme uppunud võõrastemaja asustavad nii ekstravagantsed külalised…

See film on ilmselt paljudel filmisõpradel DVD-l kodus riiulil, kuid kindlasti on palju neid, kes seda eelkõige Sven Grünbergi muusika poolest tuntud filmi suurel kinolinal näinud ei ole. Augusti lõpus möödus filmi esilinastusest 40 aastat. See on põhjus tähistamiseks! Film on kõigile tasuta!

 

Reede, 1. november
TeatriKino
Kell 18.00
Tasuta

Hukkunud alpinisti hotelli plakat
Hukkunud alpinisti hotell. TeatriKino

„Tõnis Mägi. Vaikus Valguses“

Pühapäeva sobib ideaalselt film Eesti muusika elavast legendist Tõnis Mägist, kes ilmselt ühegi kaasmaalase jaoks pikemat tutvustamist ei vaja. Läbi värvika elu mitmetahuliste keerdkäikude on ta jõudnud äärmiselt põneva maailmatunnetuseni, millest on kantud ka tema looming. Muusik on portreefilmi endast juba paljudes usutlustes kiitnud. Kuid kuidas režissöör Priit Pääsuke oma filmis „Tõnis Mägi. Vaikus valguses” maestrole nii lähedale pääses, saavad kõik huvilised filmi autorilt Thule kinos küsida.

 

Pühapäev, 3. november
Thule Kino
Kell 16.00

„Haide häving“

„Haide häving“ pälvis sel aastal Matsalu loodusfilmide festivalil grand prix ja publiku lemmiku tiitli. Väga hea uuriva ajakirjanduse vaimus tehtud film uurib haide ja raha liikumist raskestijälgitavas piraat-kalatööstuses ja paljastab mitme miljardi dollari suuruse skandaali. Loo autor, Rob Stewart, suunab tähelepanu inimeste jõhkrale ja aplale käitumisele, mis hävitab bioloogilist mitmekesisust ning kutsub kõiki tegudele.

 

Esmaspäev, 4. november
Thule Kino
Kell 13.00 ja 18.00

Filmi Haide häving plakat.
Haide hävin. Thule Kino
Filmi Halston plakat
Halston. Thule Kino

„Halston“

Nagu tavaks on juba saanud, siis Kuressaare filminädalal linastub üks film ka koostööd MoeKinoga. Sel aastal tuuakse vaatajateni portreelugu USA disainerist Roy Halston Frowickist. Halston oli mees, kes tahtis “riidesse panna kogu Ameerika”. Jutuks tuleb Ameerika esimese moesuperstaari ja eelmise sajandi ühiskondliku ja seksuaalse revolutsiooni kehastuse Halstoni mõjust moe-, kultuuri- ja ärimaailmale.

 

Teisipäev, 5. november
Thule Kino
Kell 18.00. Linastus on inglise keeles, tõlketa

„Libertas“

Kolmapäeval esitlevad Kuressaare Teatri näitlejad Markus Habakukk ja Jürgen Gansen lühifilmide kassetti „Libertas”. Viiest lühifilmist koosneva kasseti autoriteks on tuntud filmitegijad Gruusiast, Venemaalt, Prantsusmaalt ja Eestist. Projekt sai alguse Peeter Raudsepa ja Andres Puustusmaa ideest leida moodus investeerimaks noorte näitlejate tulevikku. Viis rahvusvahelist filmilavastajat kirjutasid lühifilmide stsenaariumid ning teostasid oma ideed Eestis peamiselt kohaliku filmimeeskonna ja näitlejatega, viimaste seas olid ka Habakukk ning Gansen ja ka saarlased Liisa Saaremäel ning Lee Trei.

 

Kolmapäev, 6. november
TeatriKino
Kell 19.00

Libertas filmiplakat
Libertas. TeatriKino

„Mimino“ ja „Ma kõnnin Moskva tänavail“

TeatriKino retrospektiivis tehakse sügav kummardus mullu kevadel elavate seast lahkunud režissöör Georgi Daneliale. Koostöös Mosfilmiga tulevad näitamisele üheks kõige edukamaks NSVLiidu komöödiaks peetav „Mimino” ja Eestis võibolla kõige tuntum Danelia film, romantiline komöödia „Ma kõnnin Moskva tänavail.”

 

Neljapäev, 7. november
Kuressaare Teater
„Mimino“ kell 14.00, „Ma kõnnin Moskva tänavail“ kell 18.00
Mõlemale linastusele sissepääs tasuta

Mimino. TeatriKino
Ma kõnnin Moskva tänavail fillmiplakat
Ma kõnnin Moskva tänavail. TeatriKino

„Aasta täis draamat“

Filminädala lõpetab Marta Pulga film „Aasta täis draamat“. Kas keegi veel mäletab, et 2017. aastal otsis Kinoteater teatrivõhikut ehk inimest, kes ei ole oma elus teatris käinud ning vaataks ära kõik 2018. aastal valmivad teatrietendused? Filmi peategeleaseks on Alissija-Elisabeth, kes oli kuni möödunud aastani olnud teatrivõõras, sel aastal käis ta kokku vaatamas 224 etendust. Mine vaata, mis elamuse osaliseks sai inimene, kes aasta jooksul pea iga päev teatris käis. PS! Alissija käis vaatamas ka Kuressaare teatri etendusi „Järgmine peatus: Kosmos”, „Meretagune paradiis”, „Antigone New Yorgis” ja „Sipsik”. Mis Alissijast lõpuks sai? Sellele oskab ehk vastata filmi režissöör Marta Pulk, kes tuleb Kuressaarde filmi- ja teatripublikuga kohtuma.

 

Reede, 8. november
TeatriKino
Kell 19.00

Filmi Aasta täis draamat reklaamplakat
Aasta täis draamat. TeatriKino

TeatriKino ja Thule Kino ekraanidele tulevad veel mitmed filmid. Laupäeval, 2. novembri on Minna Hinti ja Meelis Muhu dokumentaalfilm „Jagada või mitte jagada“ - selle linastusel osaleb ka Minna Hint. Kuressaarde jõuab ka meeste tervise teemast inspireeritud film „Ühemeheshow“, kuhu tuleb vaatajatega kohtuma Henry Kõrvits, kes on üks filmi osatäitjatest. Koostöös Brasiilia saatkonnaga etendub põnevik „Serra Pelada“, mis käsitleb Brasiilia probleemset kullakaevanduste temaatikat, filmile annab kommentaari kohalik Ladina-Ameerika ekspert Mele Pesti.

 

Täielikku filmikava vaata TeatriKino kodulehelt

Piletid müügil hinnaga 5/4€

Pileteid saab osta Piletimaailmast, Kuressaare teatri kassast ja Thule koja kassast.

PS! 1. novembril avatakse Kuressaare teatris Eesti Kinoliidu rändnäitus „Eesti film. Kaadritagune elu“.

Fotonäitus on kutsutud ellu tähistamaks Eesti Kinoliidu 55. sünnipäeva eesmärgiga anda edasi kaadritagust atmosfääri ning teha sügav kummardus kõigile filmitegijatele. Kasutatud on fotograafide Riina Varol, Herkki Erich Merila, Andres Teiss ja paljude teiste ülesvõtteid.

Üle saja aasta on Eestis vändatud filme ja sama vana on ka kaameratagune ehk still-fotograafia. Kui filmid jõuavad enamasti suurtele kinoekraanidele, siis kaameratagune jääb varju. Nii jäävad tihti tundmatuks ka inimesed, kes kaamerate taga toimetavad, ja ühes nendega erilised hetked, mis linateose sünni juurde kuuluvad.

Näitus kergitab väheke valget ekraanikangast ja laseb vaatajal piiluda paksude kardinate vahelt sisse ja tuua inimesteni osa sellest, mis toimub kaamerate taga. Tähelepanu on suunatud operaatoritele, režissööridele, filmikunstnikele, aga ka kõigile teistele meeskonnaliikmetele, kelle töö mängib linateose õnnestumise juures suurt rolli ja kelle töö tulemusena on enam kui saja aasta vältel sündinud Eesti film.

Näitus jääb teatri Sinisesse ja Valgesse saali uudistamiseks 30. novembrini.

Kuressaare filminädalat korraldab Kuressaare Teater koostöös Thule Kojaga. Festivali toetavad Saaremaa Vallavalitsus, Kultuurkapitali Saaremaa Ekspertgrupp, Saarte Hääl, Kadi Raadio, Meie Maa, Zukker Disain, Saaremaa Spaa Hotellid ja MoeKunstiKino.

Viimati muudetud: 9. nov. 2021

Loe lisaks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.