Kuhu minna Kuressaares? Näituste eri

Sügis on saabunud ja linn on vaiksemaks jäänud. Õues terrassil einestada on juba jahe ja see loob hea põhjuse minna vaatama näituseid. Kuhu minna Kuressaares?

 

 

“DŽUNGEL” - Marita Lumi ehete näitus

 

Marita Lumi on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias ehtekunsti eriala ning on brändi Luminée asutaja. Tänavu pälvis Lumi noore ehtekunstniku stipendiumi. Ehtekunstnik on “Džungli” kohta öelnud, et tema eesmärgiks on loomade metsast välja toomine, ilma neile liiga tegemata. Näitusel väljasolevast ehtekollektsioonist leiab karu, ööliblikad, laululinnud. Raegaleriisse sisenedes püüavad pilku laiamõõtmelised stiliseeritud fotod, kus eksponeeritud ehete kandmise võimalus. Tagumises ruumis paistavad ükshaaval valgustatud postamendid, mille peal on klaaskuplid, mille sees ehted - justkui aarded, mis on vormitud kõrvarõngasteks, kaelakeedeks, käevõrudeks. Niisiis võib mõtetes ekslema minna metsa-  ja loodusradadele, kus kohtad mõmmikut mesitarul või satud laululindude keskele. Visuaalselt poolelt on ehted köitvad, teostusliku poole pealt paneb imestama peened detailid ja nende rohkus.

 

Kus? Kuressaare Raegaleriis
Millal? Kuni 6. novembrini 2018

 

Foto: Iris Kivisalu
Foto: Visit Saaremaa

 

"LOUIS KAHNI KESKUSE ARHITEKTUURNE VISIOON"


Mõelda vaid kui Kuressaare lossi kõrval oleva raveliini peal asuks kaasaegne kunstide keskus? Selle ideega on töötanud Tallinna Tehnikakõrgkooli Arhitektuuriinstituudi rakenduseriala õpilane Kaspar Stroom. Miks Louis Kahni keskus? Teadaolevalt asus maailmakuulsa arhitekti lapsepõlvekodu Kuressaares. Arhitekt Stroom on mänginud kujunditega nagu ruut ja ring ning jaotanud neid erinevateks osadeks, ta on kasutanud vorme, mida on näha ka Khani poolt kavandatud hoonetel. Stroom on loonud kahniliku imposantse visiooni. Näitusel on ekponeeritud kogu lossi ja selle ümbruskonna ning Louis Kahni keskuse makett. Põnevust jätkub, kui vaid Saaremaal oleks selline koht! Ehk ühel päeval ….


Kus? Kuressaare lossis
Millal?Kuni 31. detsembrini 2018

 

 

"SIIN MA OLÕ"


Tegemist on koondnäitusega, kus eksponeeritud on Vana-Võrumaaga seotud kunstnike tööd. Lola Liivat, Hapnik, Navitrolla, Triinu Pungits on vaid mõned nimed, kelle tööd on esitletud. “Siin ma olõ” on huvitav oma kontseptsiooni poolest - näituse kuraatoritel tekkis huvi, kui palju on kunstnikke, kes on seotud Vana-Võrumaaga; lisaks leiti, et Vana-Võrumaa Kunstikoda vajaks värskendamist just uuema aja tööde poolest. Nii tekkis üleskutse, et kõik Vana-Võromaaga seotud kunstnikud saadaksid oma tööd näitusele ning kingiksid ühe töö ka Kunstikojale. Näitus on kirju!


Kus? Kuressaare lossis

Millal? Näitus avatud alates 25. oktoobrist

Foto: Visit Saaremaa

Viimati muudetud: 6. aug. 2020

Loe lisaks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.