Kuhu minna jaanide ajal Saaremaal?

Kohe-kohe on käes jaanipäev! Panime kokku postituse Saaremaa selle aastastest jaanituledest. Kuid, kui Sul ei ole mahti minna lõkke äärde, siis Saaremaal ja Muhus on hulga kontserte ja üritusi, kuhu aega veetma minna.

19.-22. juuni Juu Jääb festival Muhu Muusikatalus

 

Juba see nädalalõpp saab head muusikat nautida Muhu saarel Muhu Muusikatalu hoovis. Looduskaunis paik ja hea muusika. Kuulda saab klassikalisest džässist kuni elektrooniliste rütmideni. Austriast tuleb kohale muusikute duo Sinfonia De Carnaval, Norra saksofonigeenius Marius Neset, Suurbritannia bänd True Think ühendab muusikalistes kompositsioonides  džässi, elektroonika, RnB, Spoken Wordi ning filmi- ja rahvamuusika mõjutused. Eesti muusikutest astuvad üles Reigo Ahven trio, džässlauljatarid Liina Saar ja Ivi Raus toovad publikuni meloodiad Eesti filmimuusika klassikast, esineb ka saarlaste duo Öed. Juu Jääbil saab head muusikat nautida varaste hommikutundideni.

 

Foto: Juu Jääb
  1. juuni Neljapäevane labajalg Kuressaare kesklinnas

Neljapäeva õhtupoolikul saab Kuressaare kesklinnas minna vaatama rahvatantsu. Traditsiooniline neljapäevane labajalg kolib sel korral lossipargi kõlakoja juurest Kuressaare kesklinna, esineb Piiprellid. Sel õhtul näeb linnapildis palju kauneid rahvarõivaid, kohapeal õpetatakse tantse, tutvustatakse kohalikku pärimuskultuuri ja räägitakse lugusid.

 

Foto: Kristina Mägi
  1. -23. juuni Tuli taevas appi Orissaares Piidivabrikus

Piidivabrik asub Orissaares, Illiku laiul. Just selles samas kohas, kus peetakse juulikuus peetavat vast ehk üht oodatumat muusikafestivali - I Land Soundi. Võta sel nädalavahetusel toimuvat pidu kui soojenduspidu enne suuremat festivali. Sel nädalavahetusel saad kolmel päeval järjest tantsida elektroonilise tantsumuusika saatel kadakate vahel päikeseloojangut vaadates. Mida su hing veel ihkab?!

 

  1. juuni Triigi Filharmoonia hooaja avakontsert: Sander Mölder live 

Idülliline Triigi sadam ja kena muusika. Filharmoonia avakontserdil jõuab Sander Mölder koos bändiga Eestile ringi peale teinuna oma kaasajastatud Saare-Muhu pärimusmuusika projektiga "TIKS 071" kohta, kust need värsid ja rütmid pärit on. Lisaks on Sandriga laval Sänni Noormets viiuliga, Jonas Kaarnamets kitarriga ja Kristjan Kallas trummidel.

Triigi sadam on heaks põhjuseks, miks minna avastama Saaremaa põhjarannikut. Loodus on seal kena, külad kenad ja inimesed kõikse kenamad. Triigi filharmoonia on eriline paik. See multifunktsionaalne hoone on talvel paadikuur, suvel aga kontsertsaal. Kel soovi, saab Triigist sõita praamiga ka Hiiumaale.

 

Triigi Filharmoonia hoone // Foto: Margit Kõrvits
  1. juunil Kuurigruuv Kuressaare Kuursaalis

Laupäeval toimub Kuressaare Kuursaali ja Bauhofi ühine golfiturniir #Kuuritool 2019 Saare Golfis. Õhtul aga peetakse pidu! #Kuuritooli ametlik jätkupidu Kuurigruuv toimub Kuressaare Kuursaalis ja see on kõigile tasuta. Saab mõnusasti aega veeta ja tantsida.

 

  1. juunil Jaanilaupäeval Laura Purjelaeval Hoppet

Jaaniaupäeval teeb ajalooline kuunarlaev Hoppet väljasõidu ja pardal esineb Laura. Sel ööl kui päike ei looju saad seilata merel, kuulata Laurat ja nautida maagilist merereisi ajaloolise purjelaeva pardal. Pileti hinnas on lisaks kontserdile ka veini- ja snäkivalik hinnnas. See on veidi teistmoodi jaanilaupäev, mis jääb meelde!

 

Kaljaslaev Hoppet Kuressaare Jahisadamas
Kuunarlaev Hoppet // Foto: Margit Kõrvits

Muuhulgas toimub sel laupäeval ka Ehtne Turupäev Kuressaare turuplatsil ja Olerexi Rallikrossi Eesti meistrivõistlused Kuressaare lennuväljal.

 

Valikuid on palju, mida jaanide ajal siinpool merd teha!

 

Viimati muudetud: 1. dets. 2021

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.