Kuhu minna detsembris Saaremaal, Muhumaal, Viirelaiul?

Detsember on kohe-kohe käes ja see kuu läheb tavaliselt ülehelikiirusel mööda. Toome teieni mõned soovitused, kuhu võiks minna. Leidub midagi nii loodusnautlejatele, tantsuhuntidele kui ka seiklusjanulistele nii Saaremaal, Muhus kui Viirelaiul.  

 

 

Jõulumüsteerium üksikul saarel

Kuidas tundub, kui minna üheks päevaks ja ööks üksikule saarele koos sõprade või võõrastega ning lahendada Viirelaiu müsteerium? Kas hakkab kõhe? Pigem mõnus päev hea seltskonnaga. Juba päeval sõidetakse kaatriga Viirelaiule ja kohapeal saab tutvuda selle meretaguse paigaga, kus aeg peatub. Jõulumüsteerium hakkab toimuma õhtusöögi ajal! Kuid üleliia ei tasu muretseda. Saarel saab eelkõige lõõgastuda ja lihtsalt olla - minna sauna ja nautida head seltskonda. Tagasi suurematele saartele ja mandrile sõidetakse alles järgmise päeva keskpäeval.   

Millal? 1. ja 8. detsember 2018

Kus? Viirelaid

 

Daam punases ehk Viirelaiu majakas. Foto: Tanel Lehtsi
Peeter Pihel "Minu kodu maa ja meri. Eesti"

 

Peeter Piheli “Minu kodu maa ja meri. Eesti” raamatuesitlus

Saaremaalt pärit tipp-kokk esitleb Kuressaares enda äsjavalminud raamatut. Pihel ise on värskelt ilmunud teose kohta öelnud: “See raamat on minu vahetu tunnetus Eestimaast läbi töö ja juhtumiste. Jutustus külluslikest Eesti köögi maitsetest, eestlase meelelaadist ja tugevast sidemest siinse maa ning loodusega.“

Millal? 1. detsember 2018

Kus? GOSPA/ Georg Ots Spa hotell

 

Kesklinna jõulukuusel tulede süütamine

1. advendil kell 18.00 süüdatakse Kuressaare keskväljaku jõulukuuse tuled. Mis looks veel kenama jõulutunde? Esinevad väikesed mudilased Ida-Niidu lasteaiast, Kuressaare Muusikakooli solistid, rahvatantsurühm Öieti ja võimlemisklubi Pärl Roosinuppude rühm. Sõna saab Madis Kallas, advenditule õnnistab Antti Toplaan.

Enne pidustusi keskväljakul esineb Laurentiuse kirikus a capella rühm Noorkuu kontserdiga “Jõuluootus”. Pilet kirikukontserdile on 5€. 

Millal? 2. detsember 2018

Kus? Kuressaare keskväljakul ja Laurentiuse kirikus

Möödunud aasta Kuressaare jõulupuu
Kaisa Ling Thing "Nii kole mees"

 

Kaisa Ling Thingi ajaloolise bluusi plaadi “Nii kole mees” esitlus

Laupäeval on võimalik minna Orissaare kultuurimajja kuulama ajaloolise bluusi ansambli Kaisa Ling Thing debüütplaadi “Nii kole mees” esitlust. Albumi eesmärgiks on tutvustada 20ndate ja 30ndate USA mustade bluusinaiste muusikat läbi nende saatuste ja saavutuste. Lugude ajalooline taust on sünge - mustad naised USAs olid tol ajal represseeritud, kuid just nemad suutsid läbi huumoriprisma ja oskusliku sõnakasutuse need üleelamised lugudesse panna. Kaisa Ling Thing on appi palunud ka luuletaja Aapo Ilvese, kes on inglise keelsed tekstid kohandanud eesti keelde nii, et alles jääks algupärane ümberütlev ja nutikas ropp huumor.  

Millal? 1.detsember 2018

Kus? Orissaare Kultuurimaja

 

Saare maakonna puuetega inimeste omatoodete laat “Oma asi”

Kas jõulukingid on juba olemas? Ei? Siis on just hea võimalus seada sammud Puuetega Inimeste Kotta. Müüakse punutisi, hoidiseid, ravimtaimi, puutööd ja palju muud. Kõik laadal olevad tooted on valmistatud ja kasvatatud Saaremaa puuetega inimeste poolt. Oma on ju kena!  

Millal? 11. detsember 2018

Kus? Kuressaare Kultuurimaja

Foto: Egon Ligi, Saarte Hääl
Muhu jõululaat. Foto: Muhu Portselan

Muhu jõululaat 

Uijee, jõululaat tuleb taas! Muhu spordisaal täitub taaskord mõnusa jõuluhõnguga ja silmailu kui palju. Müüakse nii kohalikku kästitööd kui ka kaugemalt tulnud kaupa. Kel jõuluvana kingikott veel täitmata, saab seda viimasel hetkel teha, enne kui jõuluaegne tants-trall pihta hakkab.

Millal? 22. detsember 2018

Kus? Muhu spordihoone

 

Etendus “Sipsik”

Kes meist ei mäletaks Eno Raua poolt loodud lustlikku tegelast - Sipsikut. Kuressaare Linnateater toob Sipsiku sel talvel lavalaudadele.  Etendus on sobilik alates 5. eluaastast. “Sipsik” on lugu mängust, mängulustist ja sellest, et see kunagi kuskile mingi staatilise ekraanivirvenduse varju ei kaoks.

Lavastaja Aarne Mägi, osades Merilin Kirbits, Tanel Ting, Jürgen Gansen.

Millal? Mängukavas 7. - 12. detsembrini ja 28. detsembril

Kus? Kuressaare Linnateatris

"Sipsik" Kuressaare Linnateatris

Kontserdid Saare KEKis

Saaremaa uueks kuumaks kohaks on Saare KEK ja detsembris saab selles pompoosses hoones tantsu vihtuda! Põhjuseid on kaks - Sander Mölder live ja The Swingin’ Sisters. Kes siis ei teaks Sandrit - Saaremaalt pärit helilooja, produtsent, instrumentalist ja dj. KEKis tuleb esitamisele selle aasta alguses välja antud plaadi TIKS 068 repertuaar, lisaks veel mõned uuemad ja vanemad lood.

The Swingin' Sisters muudab detsembri lõpus Saare KEKi hoone suitsuseks džässisalongiks, kus rõkkab naer, tantsujalad vuhisevad mööda põrandat ning kõlab hea-tuju muusika. Svingiõed esitavad laule naistrio The Andrews Sistersi repertuaarist kui ka parimaid palasid Eesti 50ndate ja 60ndate estraadimuusikast. Kuulda saab suurepäraste eestikeelsete tekstidega svingimuusikat kui ka rahvusvahelisi menulaule. Kõik svingima!

Mis? TIKS esitleb: Sander Mölder live                                                                       Mis? The Swingin’ Sisters
Millal? 22. detsember                                                                                                   Millal? 27. detsember

Sander Mölder
The Swingin' Sisters

Saaremaa jõulumaade kohta leiad rohkem infot SIIT

 

KÕIK VEED VIIVAD SAAREMAALE!

Viimati muudetud: 6. aug. 2020

Loe lisaks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.