Kohalik kingitus

Saare kraamis on ehtsat väge, hinge ja võlu ning päris kindlasti on igas esemes ja tootes suur osa armastust. Sobiliku kingituse nii endale rõõmuks kui lähedastele leiab meie paljude õdusate käsitöö- ja esinduspoodide, butiikide ja ateljeede seast.

 

EHTNE SAAREMAA

 

Kauplus EHTNE Saaremaa on kui saaremaiste kingituste kullapott vikerkaare otsas. Siit leiab nii maitsvat toidu- ja joogikraami, kui ka toredat käsitööd - mõlemas on saarerahvas meister. EHTNE on märgis, mis viitab, et tegemist on just selle päris ja väärt saare kraamiga. Mida siit õigesti leiab? Kõige kenam on ikka omal kogeda külastades esinduspoodi Auriga kaubanduskeskuses Kuressaares. Siin on tõesti kõike - leiab inspiratsiooni peomeeleoluks, maitsva mekiga kaupa pühadelauale ning kingipakki.
Kui aga kodu uksest nina välja pista ei ole soovi, siis mine kribinal-krabinal internetipoodi

 

pood.ehtne.ee

Tallinna 88, Kuressaare, Auriga kaubanduskeskus

HERTTA 

 

HERTTA on villastele ülerõivastele ja aksessuaaridele keskenduv aeglase moe bränd, mille tootevaliku moodustavad arhailisest lambavillasest lõngast valmistatud omanäolised modernse disainiga klassikud. Rõivastel on selgelt eristuv disainikeel, mille tunneb ära kahevärviliste läbilõigete ja üksteisega sobituvate tootekomplektide järgi. Tulemuseks on mugavad, soojad ja stiilsed komplektid mantlitest käpikuteni. Kui ateljee olemasolevast valikust meelepärast ei leia, siis on rätseptootena võimalik tellida just enda lemmik värvikammasse sobituvad tooted. HERTTA imearmas butiik, endale omase sooja vastuvõtuga ning laias värvivalikus kangastega ootab külla.

 

www.hertta.ee

Kauba tänav 5, Kuressaare

HOIA HOMESPA

 

HOIA Homespa on Saaremaal tegutsev kosmeetika bränd, kelle tooted on 100% looduslikud.  Need on käsitsi, hoole ja armastusega ning keskkonda säästvalt Saaremaa kivide ja kadakate vahel valmistatud. Toodetes kasutatakse parimat võimalikku toorainet ning koostisosade kogustega ei koonerdata. Kvaliteedi kõrget taset kinnitab tõsiasi, et tuubide sisu tõesti koosneb vaid parimast - kadakamarjad ja kanepiseemneõli tulevad siitsamast Saaremaalt, argaaniaõli aga Marokost, kus on argaaniapuu ainus looduslik kasvupaik. HOIA Homespa armsas esinduskaupluses ollakse alati hea nõuga abiks ning ühtlasi saab kõiki imelisi tooteid omal nahal proovida.

 

www.hoia.bio

Lossi tänav 5, Kuressaare

KENA

 

KENA kaubamärgi sünnikoduks on idülliline Saaremaa. Meri, männimets ja kadakad –  see on koht, kus aeg peatub ja sosinal on kaja. KENA on kaubamärk, mille eesmärgiks on teadlik ja jätkusuutlik elustiil. Brändi tootevalikust leiab eetiliselt toodetud naturaalsetest materjalidest disainkudumeid, aksessuaare ja kodusisustuse tooteid. Kõik tooted on disainitud ja valmistatud saarel ning tootmisel lähtutakse nulljäätme põhimõttest. KENA toodete disain on inspireeritud põhjamaisest lihtsusest ning hoiab au sees esivanemate käsitööpärandit.
Pisike KENA pesa, armsa pererahvaga, Kuressaare kesklinnas ootab külla!

 

www.kenabrand.com

Tallinna tänav 11, Kuressaare

MUHU KÄSITÖÖSTUUDIO

 

Liiva külas, lasteaia majas asuvas ateljees töötavad neli loomingulist naist, kelle brändid on paljudele Eesti disaini austajatele tuttavad. Siin valmivad kaunid MuRu Craft, Muhumuster , Moonsund ja Piret Lember Käsitöö tooted, igapäevarõivastest pidulike disainkleitideni välja. Et kogu seda ilu oma silmaga näha ning erilisust hoomata astu hubasest ateljeepoest läbi. Piiluda tasub ka MUHUBRANDS veebipoodi, kuhu on kokku kogutud kõikse parem, mida Muhul on pakkuda. Ehtsad, unikaalsed ja käsitööna valminud tooted tublidelt muhu käsitöölistelt, disaineritelt ja ettevõtjatelt. Iga ese siin kannab Muhu muhedat hõngu, sümboliseerides saarerahva elujaatavat ning omamoodi olemist.

 

www.muhubrands.com

Muhu käsitööstuudio, Liiva küla, Muhu

 

NOLA

 

NOLA sai alguse praktilisuse ja ilu oskuslikust kombineerimise ning põhjamaisest Saaremaa hingamisest. Nola on kui stiilse naise teine nahk, milles ta on rahulolev ning teadlik oma väärtusest. Nola naine on Päris naine, kõigi oma kurvide, ülemeelikuste ja asjalikkusega.
Hubase esinduspoe leiab pika ajalooga hoonest, mis asub Kuressaares mereäärsete spaade läheduses. Siin on võimalik rõivastega tutvuda ning neid selga proovida, kui aga sobivat kohapealt ei leia, siis saad siinse hoolitseva pererahva abil õiges suuruses tooted tellida. 

Nola butiigist leiab ka Saaremaise taustaga NirgiWabriku imekaunid kootud rõivad ning aksessuaarid.

Veski tänav 9, Kuressaare

 

PALLOPSONI DISAINIPOOD

 

Kes Kuressaaret külastanud, see on kindlasti imetlenud uhke punase katuse, kellatorni ja tuulelipuga puumaja. Paljud kindlasti juba teavad, et see kaunis hoone peidab endas pärleid enam kui saja erineva disaineri, muusiku ja kunstniku loomingu näol. Saaremaistest kunstnikest ja disaineritest on siin teiste seas esindatud Terje Meistersoni DOT jewelry ja EGG by Laura Saks kõrvarõngad.

 

PALLOPSONI disainipoe soe tuba, hooliv pererahvas ning lai tootevalik on täpselt see, mida kingituste otsimise virr-varrist pääsemiseks vajad - siit leiad hingega kingi kõigile oma lähedastele.

 

www.pallopsoni.com

Kauba tänav 1, Kuressaare

 

PILLIPOP

 

Suckors on keskkonnasäästliku tarbimise ja põnevad lahendused viinud joogikõrtest kaugemale ning tänu sellele on Kuressaare ühe toreda interjööri ja disaini poekese võrra rikkam.  PILLIPOP kodusisustuspoest leiab peamiselt pilliroost tehtud disaintooteid - lambikupleid, pesukorve, laternaid, jõuluehteid, lillepoti ümbriseid. Üheks põhimõtteks, mida PILLIPOP kannab on kõik soetatud või saadud toore ära kasutada ning seetõttu on nad alustanud ka väikest vineerehete brändiga. Lisaks tehakse koostööd ka erinevate Eesti ettevõtetega, et valiku veelgi rikkalikum oleks. Nii saab siit osta kaupu küünaldest t-särkideni, siit leiab veidi ka taaskasutusmööblit ning teise ringi riideid. On, mida avastada!

 

www.facebook.com/pillipopikas 

Lootsi tänav 19, Kuressaare

 

SAARTE SAHVER

 

Öko- ja kohaliku kauba poest SAARTE SAHVER leiab head ja paremat, söödavat ning joodavat. Poes on põnevaid leide eesti väiketootjatelt, kelle valmistatud tooteid suurpoodidest ei leia. Siit leiab tõesõna kõike kena, mida kingipakki pista ja peolauale katta - head-paremat kraami, mille usinad meistrid, saartelt ja mandrilt käsitsi hoole ja armastusega valmistanud!
Saare hõnguga Sahvris saab end ostlemise kõrvale turgutada mahla, kuuma tee või kohviga,  maitsta kohalike meistrite hõrgutisi ja  niisama mõnusat juttu puhuda.  Kui kaubavalik silme eest kirjuks võtab, oskavad Sahvri kenad perenaised kindlasti soovitada, kellele mida!

 

www.saartesahver.ee

Kohtu tänav 3, Kuressaare

SARAPIKU

 

SARAPIKU hubasest poest leiab ainult naturaalsed materjalid ja südamega tehtud käsitöö. Lihtne disain, kõrge kvaliteet, päris vill - just nende põhimõtete järgi on loodud kõik SARAPIKU poolt pakutav. Pehme ja naturaalne materjal on kui soe kallistus väikesele ja suurele.

 

Kuressaare kesklinna esinduspoes on müügil valdavalt Saaremaal käsitööna ja sooja südamega valmistatud tooted, mida siin kenasti selga-jalga proovida saab. Laienenud kaubavalikus on lisaks meriinovillased t-särgid ja kvaliteetsokid, eksklusiivne käsitöö ja lambanahad Saaremaalt. Lahke pererahvas on siin alati hüva nõu ja teadmistega abiks.

 

www.sarapikuvilt.ee

Tallinna tänav 14, Kuressaare

 

KÄSITÖÖPOED

 

Saaremaine käsitöö on hinnatud üle Eesti ning kaugemalgi. Toredatest käsitööpoodidest leiab valiku nii suuremalt asja ette võtnute kui ka üksikisikutest käsitöömeistrite valmistatud, omanäolisi ning südamega tehtud tooteid. Oleme siia välja toonud pisipoed, mis ootavad omasid ja saare külalisi aastaringselt.

Suve saabudes on Saare- ja Muhumaa kaetud pop-up suveniirilettidega. Neid leiab tuntud atraktsioonide lähedusest, kiviaedadelt ja teeäärtest - tuleb vaid avatud silmadega ringi liikuda.

Saare Naise Näputööpood 

Kauba tänav 3, Kuressaare, Saaremaa

 

Tiiu Tanu Saaremaa käsitöö 

Lossi tänav 1, Kuressaare, Saaremaa

 

Kuressaare Turg 

Tallinna tänav 5, Kuressaare, Saaremaa

 

Talupood 

Kauba tänav 9, Kuressaare, Saaremaa

 

 

Saaremaa Sepad sepikoda ja kauplus 

Seikla küla, Saaremaa

 

Lambanaha töötuba

Liiva küla, Muhumaa

 

Käsitööpood Pritsukas 

Kuivastu maantee 26, Orissaare, Saaremaa

 

Kuressaare Käsitööpood

Kohtu tänav 1, Kuressaare, Saaremaa

 

 

Kena disain // Foto: Pallopsoni disainipood
Pilliroost lambikuplid // Foto: Pillipop

Viimati muudetud: 1. dets. 2021

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.


Liitu uudiskirjaga


    TAVA

    Uudiskirjast saad häid ideid ja vihjeid, kuidas planeerida oma järgmine saarepuhkus. Kirjutame, mida uut ja põnevat meitel on, mida siinsetel saartel teha
    ja läkitame teele meie ettevõtete parimad pakkumised.