Kassid ja koerad hakkavad Saaremaal võistlema

Mai kuus saab Saaremaal näha nii ilusaid kasse kui nutikaid koerasid.

 

Sel aastal toimub esmakordselt Saaremaal rahvusvaheline tõukassinäitus. Nasva klubisse tulevad 18.-19. mail kohale 13-14 erineva kassitõu esindajad, kes omavahel mõõtu võtma hakkavad. Kokku läheb võistlustulle 80 kassi. Kogu võistlus on ka pealtvaatajatele avatud. Kui oled pikalt kassi võtmisele mõelnud, kuid ei suuda otsustada millist tõugu valida, siis pead kindlasti kassinäitusele kohale minema. Seal saad isiklikult erinevate kiisudega tutvust teha ja otse kasvataja käest nõu küsida.

 

Näitusel võib näha kasse, kelle eest tuleb välja käia suisa 2000-3000€. Isegi kui Sul ei ole plaanis kassi soetada, tasub neid iludusi ka niisama vaatama minna. Kui aga Sinu kodust on väike nunnumeeter just puudu, siis näituselt on võimalik osta Scottish Fold, Siberi kassi ja Maine coon kassipoegasid.

Maine coon on üks näitusele tulevatest kassitõugudest // Foto: Pixabay

Kui Sul on kass (või ka koer) kodus olemas, võid ka oma neljajalgse sõbra näitusele kaasa võtta, kui soovid temast toredat fotojäädvustust. Nimelt on rahvusvahelisel kassinäitusel kohal ka professionaalne looma fotograaf Inna Grinn. Eelneval kokkuleppel on ta valmis Sinu lemmikloomast Nasval toredad fotod tegema.

 

Oma müügilettidega on väljas ka Penner, kes müüb kassitoitu, mida Saaremaal eriti saada pole ja Kasside ilusalong, kes müüb kasside hooldustooteid ja mänguasju. Näitusel osaleb ka MTÜ Saaremaa Lemmikloomade turvakodu.

Nädal peale kassinäitust saavad kogu tähelepanu endale koerad. Kuressaare tänavafestivali raames toimub rida erinevaid üritusi just koertele. Tulemas on matchshow „Kuressaare kaunim koer“, kus saavad osaleda kõik koerad, olenemata, kas on tõukoerad või kaunid segaverelised. Eraldi tuleb „Laps ja koer“ võistlus pere pisematele ja nende neljajalgsete sõpradele. Lõpetuseks ootab väike nutikuse väljakutse kõiki koeri, kes soovivad ennast proovile panna.

Viimati muudetud: 6. aug. 2020

Loe lisaks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.