Jõulukontserdid Kuressaares

Kätte on jõudnud aasta kõige helgem aeg, kuid väljas on veel sombune. Pikisilmi oodatakse lumesadu, mis kataks maa. Mis aitaks jõulumeeleolu luua? Eks ikka jõulukontserdid. Allpool leiad mõned ideed, kuhu minna sel talvel jõulumuusikat kuulama, et jõulutunne poeks sügavamale.

Neljapäev, 12. detsember

 

“JõuluDuur" - Evelin Samuel-Randvere, Johan Randvere

Kuressaare Laurentiuse kirikus

 

Jõulud on mõtisklemise, perega olemise, millegi kõrgema tunnetamise, kingituste ja eelkõige suur rõõmustamise aeg! Ka “JõuluDuuri” laulud on viimse kui üheni duuris ehk rõõmsad, ei mingit molli ega kurbust! On küll lugusid, mis teevad tõsiseks ja teisi, mis toovad jälle tõsist rõõmu. Enese ümbritsemine jõululauludega loob igal juhul meeleolu, milles viibides ei tahakski kiirustada ega telefonist uusi uudiseid kerida.

 

Esinevad Evelin Samuel-Randvere, Johan Randvere (klaver) ja Marten Altrov (klarnet)

 

 

Jõuluduur kontserti kava
Kontserti Jõulumüsteerium plakat

Laupäev, 14. detsember

 

“Jõulumüsteerium” - Kuressaare muusikakooli sümfoniettorkestri kontsert

Kuressaare Laurentiuse kirikus

 

Keset laupäevast päeva on hea võimalus hetkeks aeg maha võtta ja minna kuulama Kuressaare muusikakooli sümfoniettorkestri kontserti “Jõulumüsteerium”.

 

Kavas on R.V. Williams, A. Corelli, C. Orff, O. Ravanello ja M. Ravel. Orkestriseaded E. Narbona

 

Jutustaja Aili Salong
Dirigent Eduardo Narbona

 

Kontsert on tasuta!

 

 

Pühapäev, 15. detsember

 

Elina Nechayeva jõulukontsert 

Kuressaare Laurentiuse kirikus

 

Eesti särav ooperitäht Elina Nechayeva astub selle aasta detsembris lavalaudadele enda esmakordse üleriigilise pühadeturneega. Elina lubab, et kontserdid tulevad kaunid ja müstilised, ning soovib jõulumeeleolu tuua publikuni üle Eesti.
"Jõulukuu on alati olnud eriline aeg minu jaoks - täis muinasjuttu, kingitusi ja õnne. Väga tähtsal kohal minu jaoks müstilise meeleolu loomisel on maagiline jõulumuusika, mis teeb hinge seest soojaks. Mul on soov tuua selle aasta detsembris publikule üle Eesti midagi eriliselt kaunist, hingelist ja rõõmsat", sõnas Elina. "Kontsertidel saavad kõlama kaunid duetid, minu enda looming, pühalikud ja klassikalised laulud ning kõigile tuntud jõululaulud. Kõik mis kannaks edasi minu intrepretatsiooni jõulupühadest ja muusikast, mida soovin inimestele sel perioodil edastada.”
Elinaga koos astuvad kontsertidel lavale ka külalissolist, rahvusvaheliselt tunnustatud tenor Andrei Bogach, ning spetsiaalselt kontsertturneeks kokku pandud keelpillikvartett koosseisus: Auli Lonks (klaver), Andreas Lend (tšello), Katariina Maria Kits (viiul), Meeta Teppo (viiul).

 

 

Elina Nechayeva jõulukontserti plajkat
Carlos ja Raul Ukareda kontserti plakat.

Kolmapäev, 18.detsember

 

"Puistab lund kui lendlevaid linde" - Carlos ja Raul Ukareda

Kuressaare Laurentiuse kirikus

 

Jõulud on pööriaeg.

Pöördumise aeg.

Jõululoos tuleb Looja loodule appi, pöörates kõik pahempidi, tulles sealtpoolt siiapoole, saades suurimast pisimaks, loojast looduks. 

Kahanemine saab kasvamiseks, sulgumine avanemiseks, hääbumine tärkamiseks.

Kõik on jälle ees. 

Uus lootus.  

 

See on ka mahaistumise ja asjaarutamise aeg. 

Iga isa igatseb seda aega, et pojaga nagu mees mehega maailma asju arutada saaks.

Ja ükski poeg ei unusta neid isaga veedetud hetki. Eriti esimesi, kui tundsid, et sind on võetud tõsiselt.  

 

 

Carlos Ukareda on noor laulja, kitarrist ja laulukirjutaja, kes äratas publiku tähelepanu kui üks ,,Eesti otsib superstaari” finalistidest. Kindlasti on Carlose muusikuteed kujundanud ka tema tuntud bluusikitarristist isa, Raul Ukareda, kes on pojale jaganud kogemusi nii muusikas kui elus üldse. Muusika on vastutus nagu meie järeltulijadki. Kui need kaks vastutust õnnestub ühendada, on tulemus seda rõõmustavam. Carlose puhul on paljude meelest tegemist Eesti muusika suure tulevikulootusega – noormehe stiilsus ning siirus on hea võti õnnestumiseks.

 

Kavas on nii Carlose kui Rauli lugusid kui talveaega sobivaid laenatud lemmikuid, aga ka päris jõululugusid ja rahvakoraalegi

 

Rohkem infot leiad siit.

Kolmapäev, 18. detsember

 

Saaremaa Meeskoor SÜM & SÜG-i Meesansambel Varsakabi jõulukontsert

Kuressaare Muusikakoolis

 

 

Üks mehine jõulukonsert on tulemas! 

 

 

Dirigendid Ester Soe ja Mari Ausmees

Kontsertmeister Katre Roolaht 

 

 

Kontsert on tasuta! 

 

Rohkem infot siit.

 

Jõulukontserti plakat
Liis Lemsalu ja Koit Toome jõulukontserti lplakat

Neljapäev, 19.detsember

 

Koit Toome ja Liis Lemsalu jõulukontsert

Kuressaare Laurentiuse kirikus

 

"Loodame tuua Eesti publikuni midagi väga sooja ja armsat," lubas Liis, kellele on antud kontsertide sari üks esimesi suuremaid jõulutuure.

"Esitame kindlasi kõigile teada-tuntud jõululaule, mis pühade perioodil selle erilise jõulutunde sisse tooksid, kuid sekka kindlasti ka midagi värsket, mis varem meie esituses kõlanud pole, ja kaunemaid lugusid meie enda repertuaarist, mis selle tuuri jaoks uue hingamise saavad."

 

Koit, kes on viimastel aastatel jõulukontserte andnud põhiliselt Valter Soosalu ja Maria Listraga, ootab väga eesolevaid kontserte Liisiga: "Liis on erakordselt särav ja andekas laulja. Ootan põnevusega meie ühiseid kontserte detsembris ja usun, et need saavad olema erilised ja meeleolukad õhtud nii publiku kui meie endi jaoks."

 

Rohkem infot leiad siit.

Reede, 20. detsember

 

Lustlik lõõtsakontsert Saaremaa lõõtsadega

Kuressaare Kultuurikeskuses

 

MTÜ Saaremaa Lõõtsad annavad vahetult enne jõule ühe lustliku kontserdi. 

Üles astuvad Sulev Mägi, Kaljo Aav, Ants Olesk, Viktor Ilvest, Urmas Rahnik, Margus Traus, Ain Hannus, Andres Ükskask, Tõnu Eermann.

 

 

Päeva lõpus kell 19.00 lustlik lõõtsasimman Saaremaa veskis. 

 

Rohkem infot leiad siit.

 

Lustlik lõõtsakontsert saaremaa lõõtsadega

20. detsember 

 

Jõulukontsert "Püha öö" 

Arensburg Boutique Hotel and Spa restoranis

 

Esinevad sopran Ille Saar ja klaveril Pille Saar.

 

Soprano Ille Saar esitab kaunite klaverihelide saatel kõige armastatumaid Euroopa ja Ameerika jõulumeloodiaid. Ette kandmisele tulevad armastatud jõululaulud nagu Ave Maria, Üks roosike on tõusnud, Tasa, tasa jõulukellad kajavad, I'll be home for Christmas, kindlasti Püha öö (Silent Night)..
Klaveril kaastegev pianist Pille Saar.

 

Rohkem infot leiad siit.

Laupäev, 21. detsember

 

Džässkontsert, esinevad Tuuli ja Teet Velling

Saare KEK-is

 

Jõuluajale kohaselt kõlab kontserdil pigem mahedamat sorti muusika, kuid ei puudu ka väike vürts, nelk ja tuisk ning teised talviselt tulised emotsioonid (aisakella kontsentratsioon püsib siiski mõistlikkuse piires). Kontserdi kavas on nii omaloomingut kui hoolega valitud muusikat teiste eesti- ja välismaiste autorite sulest.

 

Tuuli Velling on eesti laulja, laululooja ning luuletaja, kes on oma luule- ja muusikaloomingut esitanud Jazzkaarel, Nõmme Jazzil, ETV luuleminutites ja Jüri Üdi klubis, festivalidel HeadRead ja Prima Vista jne. Teet Velling on ansamblist Jäääär tuntud multiinstrumentalist, kes mängib kitarre, erinevaid perkussiooniinstrumente ja iiri vilesid. Koos on muusikud kontserte andnud aastast 2009 nii duona kui koostöös suuremate koosseisudega. Lisaks kummagi varasemale sooloalbumile (“Kuus ruutmeetrit põrandapinda”, Tuuli Velling, 2013; ja “Vend August”, Teet Velling, 2015) ilmus Tuuli ja Teet Vellingul käesoleva aasta mais ühine CD “Armastus eesti moodi”.

 

Rohkem infot leiad siit.

Tuuli ja Teet Velling esinemas
Arensburg Boutique Hotel and Spa jõulukontserti plakat

Kolmapäev, 25. detsember

 

Teele Viira ja Robin Mäetalu jõulukontsert

Arensburg Boutique Hotel and Spa’s

 

Ideaalne võimalus kutsuda kokku pere või sõbrad või tulla hoopis romantiliselt kahekesi nautima imelist jõulukontserti Teele Viira ja Robin Mäetaluga.

Ei pea koristama ja vaaritama terve päev, vaid võtad aega iseendale, kutsud head inimesed enda ümber ja naudid imelist õhtut hea muusika ja söögiga.

Võimalus kontserdile lisaks tellida 3-käiguline buffee - õhtusöök. 

 

Vaata rohkem siit.

 

Neljapäev, 26. detsember

 

Marie Vaigla, Robert Vaigla, Raul Vaigla "Oled olemas"

Kuressaare Kultuurikeskuses

 

Muusikute perekond, kellest igapäevaselt ajab igaüks oma asja, naudib koosmusitseerimist. Jõulupühade ajal saavad sellest osa ka saarlased. «Pereliikmetega on hea koostööd teha, sest kõik arvestavad kõigiga,» leiab Marie. «Samas on meil suhteliselt lõtv ja vaba olemine,» kiidab Robi. «Avaldame põdemata oma arvamust. Pole kartust, et kuidas ma isale ütlen, kui miski ei meeldi.»

Vaiglate sõnul on tähtsaim omavaheline usaldus.

 

Raul Vaigla on vaieldamatult Eesti bassikitarristide raudvara – alati uuenev ja otsiv. Suurepärase muusikuna on ta täismahus liige mitmetes legendaarsetes bändides nagu Radar, Ultima Thule.

Marie on eelkõige tuntud kui ansambli Frankie Animals solist ja klahvpillimängija ja Robert Vaigla on popansambli Traffic kitarrist.

 

Vaata rohkem infot siit.

Marie, Robert ja Raul Vaigla kontserti plakat
Laul katab maad kontserti plakat

Pühapäev, 29. detsember

 

Rein Rannap, Birgit Sarrap, Ott Lepland, Silvia Ilves - "Laul katab maad"

Kuressaare Laurentiuse kirikus

 

Pehmelt langev lumi… Valged Jõulud…  Seda, et jõuludeks tõesti lumi maad katab, ei saa me kahjuks lubada. Küll aga hoolitseme selle eest, et maad kataks laul!

Hubast ja helget kontserti - kõigile tuttavatest lauludest - pakub teile meie esmakordselt koos esinev kirju seltskond.

Meie kava koosneb eeskätt traditsioonilistest jõuluviisidest (Püha öö, Oh Sa õnnistav, Petlemm - väike linnake, Üks roosike on tõusnud jpt).

Samuti on kavas muud, jõulumeeleoluga hästi kokku sobivad teosed. Kõigepealt loomulikult Rannapi armastatuimad meloodiad („Eesti muld", „Nii vaikseks kõik on jäänud", „Rahu", „Ilus maa", „Suudlus läbi jäätund klaasi", „Raagus sõnad" jt).

Lisaks kuulete ka esinejate varasemaid kõige edukamaid hitte („Kuula", „Et uus saaks alguse" jt). Birgit ja Ott esitavad peaaegu kõik lood ühiselt; pidevalt mängivad kaasa, nii soleerides kui lauljaid saates, Silvia ja Rannap. 

Usume ise, et laval tekkiv emotsioon jõuab iga saalis olijani, et laul katab maad (nagu on kirjutanud luuletaja Indrek Hirv), ning kontserdilt lahkudes on hingel soe!

 

 

Rohkem infot leiad siit.

Esmaspäev, 30. detsember

 

Estonian voices “Jõul ja laul”

Kuressaare Laurentiuse kirikus

 

Eesti Muusikaauhindadel käesoleval aastal parimaks jazzansambliks nimetatud ning vaieldamatult Eesti vokaalansamblite lipulaevaks tituleeritud Estonian Voices annab sellel aastal kontserte jõuluaja tähistamiseks üle terve Eesti. 

Nende repertuaar sisaldab jõululaulude paremikku omas originaalses mahlas, lisaks kõlab kontserdil ka ansambli pühadehõnguline omalooming. 

Ansambli liige Kadri Voorand kommenteerib kontsertsarja alljärgnevalt: 

"Mina olen üks neist, kes jõululaule sellel aastaajal kindlasti kuulata ja laulda armastab. Pühademeeleolu lööb peas mingid tähtsad asjad õigesse järjestusse ja südame muusika jaoks tekib mingi kindel ruum ja aeg. Oleme võtnud seada just neid laule, mis seda õiget tunnet kõige tugevamini esile kutsuks. Nii on kavas vana hea "Sõitsid saanid, sõitsid reed", "Talveöö" ning isegi "Äpu näärilaul".

Meil on oma kambaga kooslaulmisest ja koosolemisest niisamagi tohutu rõõm. Loodame seda mõnusat tunnet ja ilu oma hinges ka kuulajatega jagada.”

 

Rohkem infot leid siit.

Estonian Voices kontserti Jõul ja laul plakat

Teisipäev, 31. detsember 

 

Küünlavalguskontsert "Uue aasta ootuses"

Kuressaare Laurentiuse kirikus

 

Küünlavalguskontsert saab olema väärikas lõpp 2019. aastale.

 

Orelimuusika sõpradel avaneb taaskord võimalus kuulata lummavat ja kordumatut orelimuusikat.

 

Kuressaare Laurentiuse kirikus toimuvatel "Oreli rõdukontsertidel" astub Edoardo Narbona üles organistina. Võime julgelt väita, et Edoardo Narbona on mänginud oreli meie südameisse - orel ei ole enam kõrgel ja kaugel, vaid meile väga lähedal....

 

31. detsembri  küünlavalguskontserdil  "Uue aasta ootuses" on kaastegev Triin Ella (metsasopran), Annikki Aruväli (tšello), Edoardo Narbona (orel).

 

Rohkem infot leiad siit.

Viimati muudetud: 9. nov. 2021

Loe lisaks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.