Boheemlaslik teejuht Saaremaal

Juba sel nädalalõpul toimub elamusfestival I Land Sound! Orissaares Illiku laiul peetav elamusfestival meelitab kohale tuhandeid. Kui oled festivalil osaleja või kui võngud sealse publikuga ühes taktis, siis siin on Sulle mõned juhised, kuhu siinsetel saartel veel minna ja mida avastada. Tegevusi jätkub, niiet võid veel kenasti nädalakese saare elu nautida.

Orissaarest mõnekümne kilomeetri kaugusel asub Triigi sadam, sealt saab edasi sõita Hiiumaale, kuid sinna saarele minekuga ei tasu kiirustada, enne avasta Saaremaad. Triigi sadamas asub Triigi filharmoonia. See on eriline maja erilise kontseptsiooniga - suviti on hoone kontsertsaal, kus saab nautida kvaliteetkultuuri, talvel kasutatakse seda paadikuurina. Õhtuste kontsertide ajal saad nautida maalilisi päikeseloojanguid või lummuda mäslevast merest - filharmoonia otsasein on klaasist, mis toob Sinuni kogu loduse ilu.

Triigi Filharmoonia // Foto: Margit Kõrvits

Kui sõidad mööda Saaremaad ja Muhut ringi, siis kindlasti muutub Sul ka kõht tühjaks. Siinsetel saartel on päris palju nurgataguseid kohvikuid, millest isegi kõik kohalikud kuulnud ei ole. Oleme kokku pannud viimaste aastate uued tulijad Saaremaa ja Muhu kohvikute maastikul. Need leiad siit.

Suitsukala ja värske tuhlis // Foto: Margit Kõrvits

Võtsid kaasa polaroidkaamera, et kõik emotsioonid pildile püüda? Või soovid viivitamata jagada oma reisikogemust sõprade ja sugulastega sotsiaalmeedias? Kus püüda meeldejäävaid kaadreid, mida järeltulevaste põlvkondadega jagada oma suurepärasest Saaremaa reisist? Vihjeid selleks leiad siit. Elamusterohkeid pilgupüüdjaid jätkub!

Elamusterohke Viirelaid // Foto: Viirelaid

Olles ringi sõitnud, pildistanud ja mekutanud erinevates suvekohvikutes, siis kindlasti sooviksid väikest jahutust nende seikluste keskele. Siin pole pääsu kuskile - meri ümberringi. Kui näed merd, siis üldjuhul võib sammud sinnapoole seada ja vees end kosutada, kuid oleme kokku pannud ka listi supluskohtades üle Saaremaa ja Muhu, need leiad siit. Surfata ja lohega sõita saab ka, mereliste tegevuste ideed leiad siit.

Mees surfab Saaremaal

Kas tänavakunst liigutab su südamekeeli? Orissaarde Illiku laiule on eelnevate festivaliaastate jooksul loodud mitmeid grafiteid, ka sel aaastal luuakse festivali eel ja ajal palju kunsti. Kuid lisaks Orissaarele leidub päris palju tänavakunsti Kuressaares ja siin ümbruses. Nende grafititega saad tutvuda siin.

Kui juba Kuressaarde oled tulnud, siis kindlasti tuleb läbi käia ka kohalikest kaltsukatest. Siit leiab lihtsalt tõelisi pärleid. Teiseringi poode on meil palju ja kui soovid need kõik läbi käia, siis kulub Sul selleks arvatavasti paar päeva. Kuid, kus paiknevad Kuressaare kaltsukad? Need leiad siit.

Kuressaare kaltsukad

I Land Sound on suureks eeskujuks festivalide maastikul - üks väikene kogukond korraldab elamusfestivali, mis läheb korda tuhandetele ja juba täna nad mõtlevad homse peale. Saaremaa koos teiste Lääne-Eesti saartega kuulub UNESCO programmi “Inimene ja biosfäär”; I Land Soundi korraldajad hoolivad siinsest keskkonnast ja panustavad sellesse. Festivali tarbeks on loodud lausa eraldi programm: I Land Green, mis propageerib taaskasutust, keskkonnahoidu ja oma tegevustes on nad säästlikud, et maha jääks võimalikult väikene ökoloogiline jalajälg.

Foto: I Land Sound

Kena lugu! Avastada on palju! Tuleb pikemalt pärast festivali siia aega veetma jääda. Ja saartel ringi sõites hoia siinset keskkonda, sest asud UNESCO programmialas.

Viimati muudetud: 21. aug. 2019

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.