Tervise- ja spaapuhkus

Tervise- ja spaapuhkus

Saaremaa on suurepärane koht oma meele ja tervise kosutamiseks. Suvesoe soolane merevesi turgutab keha, kilomeetrite pikkused matkarajad tugevdavad füüsilist vormi, mudavannid kosutavad liigeseid ja massaažid lõdvestavad lihaseid. Teretulemast Spaaremaale!

 

Eesti esimesed mudaravilad rajati just nimelt Saaremaal 19. sajandi esimeses pooles, kuna Kihelkonnalt leiti suurepäraste raviomadustega muda. Vahepeal soiku jäänud kohaliku muda kasutamine on ka tänapäeval au sees ja mudavannidega saad Kuressaares turgutada oma valutavaid liigeseid.

 

Mudavannidele on nüüdseks lisandunud sadu erinevaid lõõgastavaid hoolitsusi – keha trimmivad massaažid, kadakahoolitsused, hellitavad mähised jne. Keha ja vaimu kosutavad suurepäraselt ka Saaremaa spaahotellide kümned erinevad saunad ja basseinid.

 

Spaahoolitsuste vahele sobib suurepäraselt võtta jalasirutuseks ette männilõhnaline matkarada, karge merereis, rattamatk või kuum suitsusaun turismitalus.

 

Saaremaa pealinn Kuressaare on alates 19. sajandist hubane kuurort Läänemeres ja Põhja-Euroopas, kuhu loodi Eesti esimene ravispaa juba 1824. aastal. Sellest ajast saadik on tervistavaid mudavanne Kuressaares võtmas käinud härrad ja prouad Saksamaalt, Venemaalt, Soomest, Rootsist jne.

 

Täna on Saaremaal kokku 8 eriilmelist spaahotelli, Kuressaares seitse, Mändjalas üks ja Muhus üks, mis pakuvad raviprotseduure ja heaoluteenuseid aastaringselt. Ellu on kutsutud Spaaremaa WELLFEST – Eesti esimene Hea Elu Festival, mis märtsi esimesel nädalal toimub ja pakub kõike heast saaremaisest toidust kuni spordiüritusteni. Tule Saaremaale ja taasavasta oma terve mina!

Ei leidnud vastus? Võtke ühendust