Jalgrattaga Saaremaal

Jalgrattaga Saaremaal

Saaremaa on just selline paraja suurusega saar, kus saab ette võtta mõnusaid rattaretki. Rattaturiste on Saaremaale aasta-aastalt järjest rohkem sattunud. Kuressaare ümbruses on tervelt 20 km rattateid, mida mööda tiirutada. Ka rahvusvahelised rattateed Euro Velo ja Esto Velo on Saaremaal ning nende marsruutide tähised on näha maanteede ääres.

 

Ka jalgrattaspordi harrastajad on öelnud, et Saaremaa on maanteeratturitele treenimiseks ideaalne keskkond – teed on head ning autoliiklust vähe, lisaks kaunis kadakane loodus. Ega muidu pole meie teedel aeg-ajalt näha treenimas nii kõvasid tegijaid nagu Tanel Kangert, Jaan Kirsipuu, Mihkel Räim jt.

 

Kõik Saaremaa teed pole aga mitte asfaldiga kaetud, palju leidub ka kruusateid. Kuna Saaremaa külad on väikesed ja söögikohti võib rattaretkel nappida, siis tasub piknikukorv pigem ise kaasa pakkida. Miks mitte panna see kokku kohalikust toidust www.ehtne.ee

 

Saaremaine mahe soe sügis annab võimaluse liikuda siin rattaga ka pärast suvist turismihooaega. Sügiseti toimub traditsiooniline Karujärve rattamaraton, mis leiab aset just värvikireva oktoobri alguses.

 

Kui Sul endal ratast pole, saad selle rentida:

 

Bivarixi rattarent

Muhu rattarent

Ei leidnud vastus? Võtke ühendust