Jalgrattaga Saaremaal ja Muhus

Jalgrattaga Saaremaal ja Muhus

Jalgrattaga Saaremaal ja Muhus on mõnus ringi sõita, saared on just paraja suurusega, et ette võtta mõnusaid rattaretki. Rattaturiste on siinsetele saartele aasta-aastalt järjest rohkem sattunud. Kuressaare ümbruses on tervelt 20 kilomeetrit rattateid, mida mööda tiirutada. Ka rahvusvahelised rattateed Euro Velo ja Esto Velo on Saaremaal ja Muhus ning nende marsruutide tähised on näha maanteede ääres.

 

Kui endal ratast kaasas pole, saad selle Kuressaarest või Liivalt rentida, kindlasti küsi ka rattarendi võimaluste kohta enda majutusasutusest - paljud pakuvad seda võimalust. Mööda jalgrattateed saad Kuressaarest sõita ka saare parimate liivarandadeni Mändjalga (12 km). Jalgrattaga Saaremaal on mugav sõita ka sõiduteedel – liiklusintensiivsus on väike ja maastik tasane. Umbes 40 kilomeetrit pikk rattaring marsruudil Kuressaare-Kaali-Kuressaare on just paras jalgrattaga läbimiseks. Kaugemaid kohtasi sihikule võttes arvesta sellega, et jaksaksid algpunkti ka tagasi vändata, sest liinibussidega saarel jalgrattaid transportida ei saa. Arvestada tuleb ka sellega, et mitte kõik Saaremaa ja Muhu teed ei ole asfaldiga kaetud, palju leidub ka kruusateid.

 

Jalgrattaga liigeldes pea kinni liikluseeskirjadest, soovituslikult kanna kiivrit. Maanteel sõites hoia tee seva ning ära sõida keset teed.

 

Kui Sul endal ratast pole, saad selle rentida:

Bivarixi rattarent
Saaremaa Daytours
Staadioni hotelli rattarent
Harilaiu rattarent
Kuressaare turismiinfo

Jalgrattaga Kuressaares
Jalgrattaga Kuressaare pargis // Foto: Margit Kõrvits

Rattaga reisija võib ideid ammutada ka internetiavarustes olevatest näidismarsruutidest ...

 

Saaremaa ja Muhu rattateedest ning marsruutidest saad lugeda ka sihtkoha reisiajakirjast MO SAAREMAA artiklist "Saare teede kutse" lehekülgedelt 104-105. Need rajad on mõnusad avastada nii jalgrattaga kui ka mootorsõidukiga.

 

Saaremaa koos teiste Lääne-Eesti saartega kuuluvad UNESCO biosfääri brogrammialale "Inimene ja biosfäär", see tähendab, et saarlased on aastasadu elanud kooskõlas loodusega ning hoiavad siinset elukeskkonda.

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.