Avasta saari – Saaremaa ja Muhu sündmused sel nädalavahetusel

Sel nädalalõpul on Saaremaal ja Muhus mitmeid sündmuseid, kuhu peab minema. Seekord on mitu põhjust, miks sõita Kuressaarest välja ja avastada uusi paikasid. Valikut on palju, siin on mõned ideed, kuhu oma sammud seada.

Mustjala festival

19.-21. juuli
Kas oled käinud Ninase rannakaitsepatareis, Mustjala Anna kirikus, Saaremaa sadamas või Kihelkonna kirikus? Nüüd on suurepärane võimalus sinna minna, sest neis paigus toimub Mustjala festival. Kolm päeva kestev festival alustab kontserditega Ninase rannakaitsepatareist, kus esitlusele tuleb Igor Stravinski "L’histoire du soldat" ehk "Sõduri lugu". Reede õhtul toimub Mustjala Anna kirikus Suveserenaad; esinevad Mari-Liis Uibo viiulil, Toomas Nestor vioolal, Aare Tammesalu tšellol. Laupäeval esineb dirigent Siim Aimla juhtimisel Estonian Dream Big Band Saaremaa sadamas. Festivali lõpetab pühapäeval Kadri Toomoja Kihelkonna kirikus. Festivali kunstiline juht on Aare Tammesalu.
Mustjala muusikafestivali ja piletite kohta leiad rohkem infot SIIT.

Ninase rannakaitsepatareis peetakse Mustjjala festivali
Mustjala festival Ninase rannakaitsepatareis // Foto: Margit Kõrvits

Tagaranna kirjandus- ja külapäev

20. juuli 
Laupäeval kell 1 päeval algab Tagaranna kirjandus- ja külapäev. Esinevad kirjanikud Doris Kareva, Piret Raud, Lembit Uustulnd ja Ülo Tuulik. Muusikat teevad Janika Lentsius ja Rein Orn. Vaadata saab ka Tagaranna kunstnike Hugo Mitti ja Aleksander Tarvise - Tagaranna Sassi loomingut ja droonivõtteid ning filme Tagarannast. Kindlasti võta kaasa ka oma piknikukorv! Kui terve päev on viibitud vabas õhus kirjanike ja muusika seltsis, siis on hea põhjus sealt minna nautima Estonian Dream Big Bandi esinemist Saaremaa sadamas.
Tagaranna kirjands- ja külapäev on kõigile osalistele tasuta, kontsertile Saaremaa sadamas pääseb piletiga.

Tagaranna kirjandus ja külapäeva plakat

Avatud talud

20.-21. juuli kell 10.0-17.00
Avatud talude päev toimub sel aastal juba viiendat korda. Sõites mööda Saaremaad ja Muhut ringi leiad põnevaid paikasid. Näiteks on võimalus minna uudistama Tõlluste Mõisa, mis on eestis esimene ja ainuke öko-farm, kus kasvatatakse taimi kosmeetikatoodete valmistamiseks. Neist toodetud ekstrakte kasutatakse muuhulgas Natura Siberica kosmeetikatoodetes. Neid talusid on veel mitmeid, avasta!

Avatud talud üle eesti

Eput Päe. Ilu elab

20. juuli
Laupäeval on Sul hea võimalus õppida lähemalt tundma Muhu mustreid ja pärandkltuuri. Selle päeva eesmärgiks on Muhu käsitöömustrite ja rahvarõivaainese propageerimine ja tutvustamine läbi erinevate kunstivormingute. Sel päeval toimuvad loengud “mustritest” Muhu Muuseumis Koguval. Kell 14.00-18.00 on avatud töötoad, käsitöökeskused ja loomeinimeste ateljeed. Päeva lõpetab moeshow “Muhu moodi moodi lood”. Põnev!

Ansambli Orthodox Singers juubelikontsertid

20. juuli kell 19.00 Muhu-Rinsi Kaasani Jumalaema kirik
21. juuli kell 18.00 Saaremaa Kahtla Vassilius Suure kirik
Muhus ja Saaremaal toimub kaks Orthodox Singers juubelikontserti. Sellel aastal tähistab ansambel oma 30. sünnipäeva ning esitab oma repertuaarist kaunimad palad Vanavene, Kreeka, Serbia viisid, Vene ja Eesti heliloojate õigeusu muusika.

Sume suveõhtu kontsert

19. juuli kell 20.00 Jämaja kirikus
20. juuli kell 20.00 Pöide kirikus
Läänesaarte kammerorkester annab kahel õhtul kaks kirikukontserti.
P.S. kõiki Kuressaarest minevaid kontserdilisi viib kohale tasuta buss, mis väljub tund enne kontserdi algust Kuressaare kultuurikeskuse parklast.

Viimati muudetud: 6. aug. 2020

Loe lisaks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.