8 Saaremaa ja Muhu parimat restorani

Mis asi on White Guide?
Mis asi on Eesti Maitsed Täna?

 

White guide on Põhjamaade juhtiv teenäitaja toitlustuse maastikul. Rootsist 2005 aastal alguse saanud kvaliteedisüsteem on nüüdseks laienenud Taani, Norrasse, Soome, Islandile, Gröönimaale, Fääri saartele ja Eestisse.

 

White guide meeskond käib anonüümselt aasta jooksul sadades erinevates restoranides ja reastab need iga aasta lõpus vastavalt toidu kvaliteedile, teenindusele, innovaatilistele lähenemistele ja üldisele atmosfäärile pingeritta. Olenevalt saadud punktide arvust jaotatakse restoranid kategooriatesse.

 

Järgmiseks aastaks on Eestist välja toodud parimad 30 ja lisaks veel 70 söögikohta, mida soovitatakse külastada. Parimate söögikohtade täieliku nimekirja leiab Eesti Maitsed Täna veebilehelt. Saaremaa ja Muhu söögikohtasid leidub selles nimekirjas kokku kaheksa.

Alexander restoran Pädaste mõisas
Koht tabelis: 6
Punktisumma: 82

 

Kogu Eesti arvestuses kuuendaks tulnud Alexander restoran Pädaste mõisas on tipp-restoranide seas olnud aastaid. Mitu aastat on uhkete Tallinna söögikohtade eest napsatud isegi esimene poodiumikoht. Igatahes on tegu restoraniga, kuhu tasub minna igal toidugurmaanil. Oskuslikult kasutatakse seal kombinatsiooni Muhu traditsioonilistest töövõtetest ja ülimoodsast tehnoloogiast.
www.padaste.ee

Alexander restoran Pädaste mõisas
Alexander restoran Pädaste mõisas

Ku-Kuu
Punktisumma: 65

 

Arvestatava punktisumma on White Guide hindajatelt saanud ka Kuressaare lossipargis asuv kalarestoran Ku-Kuu. Vaieldamatult on Kuressaare Kuursaal just see koht, kuhu iga kalaroogasid armastav sööja peaks suvel minema. Restoranile annab kindlasti kaalu juurde peakokk Toomas Leedu, kes on ka ise kirglik kalamees. KuKuust leiab saare kõige värskema kala. Just täpselt need kalad, mis sama päeva hommikul kalameeste võrkudesse on jäänud.
www.kuressaarekuursaal.ee

Kuressaare Kuursaali restoran Ku-Kuu

Hafen
Punktisumma 61

 

Hafen on valgusküllane ja rõõmsavärviline sadamaresto. Samuti kõige uuem söögikoht Saaremaal. Hafen pakub maitseid, mis on osalt kohalikud ja osalt mujalt maailmast. Vürtsikilust, Eesti “vapiroast”, on tehtud salat röstitud kartuli, porgandi, marineeritud juurviljade ning sinepikastmega. See roog võib olla kohaliku huvi jaoks liiga tuttav, kuid on mujalt tulnule kohustuslik. Siin peitub maitse, ilma milleta eestlane elada ei saa.
www.hafen.ee

Restoran Hafen

Georg Ots Spa restoran
Punktisumma: 60

 

Georg Ots Spa ning selle restoran on mõlemad märgilised kohad – nii üheskoos kui eraldi. Hotelli restoran pakub avamisest saadik kõige moodsamat toitu saarel. Sealjuures on peakokk Alar Aksalu suur kohaliku tooraine austaja. Ta teeb toitusid, mida saarel kogu aeg on söödud, kuid kasutab köögis uusi tehnikaid ning paneb saare traditsiooniliste toorainete kõrvale julgelt taldrikule kohaliku rahva jaoks ootamatuid ja võõraid maitseid.
www.gospa.ee

Georg Ots Spa restoran

Mosaiik Cafe

 

Mosaiik on täistabamus. See Kuressaare keskväljaku veerel asuv söögikoht on mosaiik mis mosaiik. Hea toit on nende kirg ja seda pakutakse ennekõike inimesele, kes peab lugu hubasest interjöörist, sõbralikust teenindusest ning mõnusast koosolemisest. Vanad tuttavad maitsed uues võtmed on Mosaiik Cafes garanteeritud. Kõigest kokku moodustub maitseterikas ja värvikirev kooslus, millest ühe söögi või joogi esiletõstmine oleks ülekohtune kõigi teiste suhtes.
www.mosaiikcafe.ee

Mosaiik Cafe

Saaremaa Veski

 

Teiste White Guide nimekirjas äramärkimist leidnud Saaremaa söögikohtade seas on Saaremaa Veski kõige pikema traditsiooniga. Aegade jooksul erinevaid roogasid pakkunud tuulikust on täna saanud Kuressaare ainuke Eesti rahvusköögile keskendunud söögikoht. Menüüst leiab nii Veski legendaarsed juustupallid aastast 1974 kui ka metsseasisefilee kadakamarjakastega. Aias valmib suvel suitsukala, mille kõrvale mekib hää kohalik õlu.
www.saaremaaveski.ee

Saaremaa Veski

Prelude

 

Vinoteek Prelude on Kuressaare peatänava ääres paiknev hästihoitud saladus, kuhu isegi paljud saarlased sattunud ei ole. Aga asja on Preludesse enam kui küll. Nimele kohaselt leiab sealt suurepärase veinivaliku. Menüüs on angerjasupi ja metsseaprae kõrvalt näiteks ka austrid. See on üks väheseid, kui mitte ainuke koht Saaremaal, kus seda luksuslikku mereandi proovida saab.
www.prelude.ee

Vinoteek Prelude

Grand Rose Spa restoran

 

Grand Rose Spa toitlustusjuhti ja sommeljeed Miika Õunaidi on restorani koduks olev sopiline ja efektsete võlvkaartega kelder inspireerinud kokku panema muljetavaldavat joogikaarti. Peakokk Kristjan Koppel pakub keldrirestos lihtsaid toitusid, mida valmistab peamiselt saarel kasvavatest toorainetest. Terve suitsuahven hapukurgi, võis praetud minikartulite ja tartarkastmega kannab nime Saarlase Eine.
www.grandrose.ee

Grand Rose Spa
Alexander restoran Pädaste mõisas
Grand Rose Spa restoran
Kohvik Mosaiik
Georg Ots Spa restoran
Kuressaare Kuursaali restoran Ku-Kuu
Saaremaa Veski
Restoran Hafen

Täispika ülevaate Saaremaa parimatest söögikohtadest leiad Eesti Maitsed Täna veebilehelt.

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.