/kcfinder/upload/images/Avapildid/perepuhkuse-avapilt.jpg

Perepuhkus

Saaremaale tullakse enamasti siinse kena looduse, rahu ja vaikuse ning lõõgastavate spaahoolitsuste pärast. Üks lustakas laps tahaks aga hoopis joosta, hüpata ja mängida! Ja seda kõike saab Saaremaal teha! Lisaks Kuressaare mitmetele mänguväljakutele ootavad lapsi turnima ka Hallikivi Seikluspark, Leisi seiklusrada, Suure Töllu Puhkeküla seiklusrada ja Suure Tõllu Raiesmaa. Kuumadel suvepäevadel saab lustida Saaremaa erinevatel liivarandadel ning sompus sügisilmadel sulistada spaade soojas basseinivees või veeta aega Mängukeskuses Pillerkaar Saaremaal ja Muhus saab tutvust teha ka mitmete põnevate loomadega. Muhu jaanalinnufarmis saavad rüblikud oma käega toita jaanalindusid, lugeda kokku sebra triipusid ja otsida kukrust välja piiluvat kängurupoega. Kapa talus ootavad lapsi mökitavad kitsed, töökad eeslid ja eksootilised laamad. Ja milline laps ei tahaks hobuse või poniga sõita? Ka need võimalused on Saaremaal olemas. Kui aga saarel juhtub olema veidi kehvem ilm, siis ootavad rõõmsameelseid peresid erinevad käsitöökojad. Kuressaare linnuse hoovi sepikojas saad omale taguda isikliku õnnenaela, Good Kaarma Seebikojas mätsida endale kokku üks hästi vahutav seep. Angla Pärandkultuurikeskuses tuletada meelde esiisade töövõtteid savi voolides või dolomiiti graveerides.                                                                  

/kcfinder/upload/images/Keskmised%206/gospa6.jpg

Tervisepuhkus

Saaremaa on suurepärane koht oma meele ja tervise kosutamiseks. Suvesoe soolane merevesi turgutab keha, kilomeetrite pikkused matkarajad tugevdavad füüsilist vormi, mudavannid kosutavad liigeseid, massaažid lõdvestavad lihaseid jne. Parim paik tervisepuhkuseks on Saaremaa. Eesti esimesed mudaravilad rajati just nimelt Saaremaal 19. sajandi esimeses pooles, kuna Kihelkonnalt leiti suurepäraste raviomadustega muda. Vahepeal soiku jäänud kohaliku muda kasutamine on  ka tänapäeval au sees ja mudavannidega saad Kuressaares turgutada oma valutavaid liigeseid. Mudavannidele on nüüdseks lisandunud sadu erinevaid lõõgastavaid hoolitsusi – keha trimmivad massaažid, kadakahoolitsused, hellitavad mähised jne. Keha ja vaimu kosutavad suurepäraselt ka Saaremaa spaahotellide kümned erinevad saunad ja basseinid. Spaahoolitsuste vahele sobib suurepäraselt võtta jalasirutuseks ette männilõhnaline matkarada, karge merereis, rattamatk või kuum suitsusaun turismitalus.                                            

/upload/images/Avapildid/looduspuhkus_053.jpg

Saaremaa ja väikesaared

Aastaid tagasi olid saared paigaks, kuhu pääsemine oli üsna raske või sootuks keelatud. Saaremaalegi pääses nõukogude ajal vaid lubade olemasolul. Nüüd on võimalik saartele vabalt tulla. Saaremaale, kui Eesti suurimale saarele, toovad nii parvlaevad kui lennukid.       Muhust sõidetakse reeglina teel Saaremaale kiirelt läbi. Siiski - see idülliline väikesaar väärib pikemat peatust. Muhu on koht, kus aeg puhkab. Just Muhus võib näha roositud pättidega tütarlapsi, jalutada luksuslikus Pädaste mõisapargis, ratsutada muinasradadel või uudistada Eesti ainukest sebrat. Rääkimata jaanalindude imetlemisest....  www.muhu.ee Abruka asub otse Kuressaare külje all. Just Abrukal saad näha kaitsealust  Euroopa kõige põhjapoolsemat laialehist salumetsa. Julgemad saavad läbi vee kahele väiksemale saarele – Vahasele ja Kasselaiule sumbata või ronida jääajal siia sattunud rändrahnude otsas. www.abrukainfo.eu Abruka laeva graafiku leiab Lääne-Saare valla kodulehelt www.laanesaare.ee Vilsandi Rahvuspark koosneb omaette saarestikust, mille suurimaks saareks on Vilsandi. Kogu rahvuspark on imeilusa loodusega linnukaitseala ja üks omapärane koht. Räägitakse, et Vilsandil pidi Euroopa puhtaim õhk olema. Vilsandit armastavad nii rändlinnud kui hülged, kellele meeldib rahvuspargi laidudel päikese käes peesitada. Viimastel aastatel on Vilsandile palju kuulsust toonud maailmarändurist saareelanik Jaan Tätte. www.vilsandi.ee  Vilsandi laevagraafiku leiab Kihelkonna valla kodulehelt www.kihelkonna.ee Ruhnu on hoopis üks eriline paik, kuhu küll raske pääseda, aga mille eraldatus ja teistmoodiolek kohale jõudes endast märku annab. Ruhnust leiad Eesti kõige vanema puitehitise -  Ruhnu puukiriku aastast 1643, laulvad liivad ja Gustave Eiffeli poolt projekteeritud tuletorni. www.ruhnu.ee Suvel pääseb Ruhnu laevaga, mille graafiku leiab Saaremaa Laevakompanii kodulehelt www.tuulelaevad.ee Talvel saab saarele aga lennata www.lendame.ee

/kcfinder/upload/images/Keskmised%206/HJ7I0372Muhu_neiud.jpg

Saaremaa sündmused

Saaremaa sündmused sel kuul     Saaremaa suursündmused 2017           Suvel on Saaremaa täis erinevaid sündmusi: kontserte, festivale, spordivõistlusi, töötubasid  – ainult vali! Suvi algab meil traditsiooniliselt Vallikraavi veeralliga, mille ajal linnuse ümbert igasugu kummalisi veesõidukeid leida võib. Saaremaa Ooperipäevade ajaks püstitatakse lossihoovi nädalaks tõeliselt grandioosne ooperimaja – punased vaibad, valged toolid, hiiglaslikud lühtrid. Kõik, mis ühele ooperimajale kohane. Hubasemas atmosfääris, keset kiviaedu ja karjamaid saab aga juulikuus muusikat kuulata Muhumaal. Iga aastaga kogub seal tuure kodune ja alternatiivne nüüdismuusikafestival – „Juu jääb“. Juulikuus on põhjust saarele tulemiseks ka kirikumuusika austajatel. Toimuvad festivalid „Helisevad Saaremaa Orelid“ ning „Kihelkonna kirikumuusikapäevad“. Augusti alguses tähistatakse Kuressaare kui kuurortlinna aussetõstmist merepäevadega. Aastaid tagasi alguse saanud paaripäevasest meretemaatiliselt üritusest on nüüdseks välja kasvanud mitmenädalane festival. Kuressaare merepäevadele eelneva Saaremaa merenädala raames sahisevad tantsujalad, puhuvad pillid ja kõlisevad pokaalid mitmetes väikesadamates üle terve maakonna. Tõsisema muusika austajaid ootavad augusti alguses Kuressaare Kammermuusikapäevad. Spordisõprade jaoks on oktoober oodatud kuu - siis kogunevad saarele võidusõidufännid nautima Saaremaa Rallit. Lisaks toimuvad sel kuul ka Kolme päeva jooks kui ka Karujärve rattamaraton. Läbi suve hellitavad nii kohalike kui saarekülaliste muusikameelt rahvakultuuriõhtud, suvemuusika kontserdid Kuressaare pargis ja linnuse hoovis ning elava muusika õhtud restoranides.  

Pulmapealinn Kuressaare

Sajanditevanuse Kuressaare lossivalli pealset kaunistavad imekaunid lilleseaded ja taustaks kostub romantiline viiulimuusika. Teie lähedaste pilgud ootavad just Teid – kaunist pruuti ja hurmavat peigmeest. Kui ühteliitvad jah-sõnad öeldud ja päikesepaistes sillerdavad abielusõrmused sõrme pandud, sõidutab luksuslik pulmaauto Teid peopaika. Peale heade-paremate söökide nautimist ja tantsupõrandal keerutamist ootavad Teid ja Teie külalisi siidpehmete linadega hotellivoodid.

/kcfinder/upload/images/Keskmised%206/talvine%20talu.jpg

Aastaajad Saaremaal

Suvine Saaremaa oma kuumade liivarandade, meeleolukate kontsertide, hubaste tänavakohvikute ja toredate inimestega on külalisi ikka ja jälle saarele meelitanud. Lisaks veel unustamatud elamused suvisest loodusest – erakordselt ilusad metsikud orhideed, kaunid päikeseloojangud, põlluveerel heina nosivad lambatalled jne. Aga Saaremaal on ilus puhata ka talvel, kevadel ja sügisel. Piisavalt krõbeda talve korral saab trotsida loodust ja sõita Saaremaale otse üle vee. Seda võimaldab merejääle rajatav jäätee. Kui jää autosid päris iga talv ei kanna, siis lohesurfareid küll. Mändjala valgetel väljadel võib tuuliste ilmadega näha külma trotsivaid surfihuvilisi. Põneva profiili ning talvel kvaliteetsete suusaradadega kaetud Karujärve terviserajad ootavad spordisõpru omavahel mõõtu võtma ning lapsi kelgutama! Sportlike kohalikke kohtab palju ka Saaremaa teistel suusa- ja kelguradadel ning uisuväljakutel. Kevadel - kui jää läinud ja lumi sulanud, vallutavad Saaremaa linnud. Vilsandi saare ümbrus on rahvuspargiks kuulutatud eelkõige lindude kaitse eesmärgil. See on piirkond, mis jääb lindude kevadise rände marsruudile. Lisaks armastavad rändlinnud oma pikal teekonnal puhata ka Sõrve poolsaarel. Saaremaal kestab suvi pikemalt, sest saart ümbritsev vesi jahtub aeglasemalt kui õhk ja seega on sügised Saaremaal alati soojemad kui mandril. Rändlindudega samaaegselt toimub ka „rahvaste ränne“ metsaalustel, kus käib usin seente ja marjade korjamine, et talvevarusid tekitada.

Booking.com

Liitu meie uudiskirjaga ning värskeimad uudised ja pakkumised jõuavad sinuni esimesena.