Spaa & linnapuhkus

Saaremaa pealinn ja ühtlasi ainus linn on Kuressaare. Muinassaarlaste kauplemiskohana tekkinud asulas on tänaseni tunda muistset hõngu: vanad munakivitänavad, sajanditevanused poolkelpkatustega majad ääres. Siin ei ole mingeid nukumaju või piparkoogilinnakest, vaid inimlähedane ajalooga linn.

Kohustuslik vaatamisväärsus number üks asub saare pealinnas - Kuressaare pargi keskel olev linnus troonib majesteetlikult üle linna. Kui tahta saada lühiülevaadet Kuressaare ajaloost, siis  tasub alustada piiskopilinnusest  - siit on nii Saksa, Taani, Rootsi, Vene kui ka Eesti valitsejad  üle käinud.

1998 sai Kuressaare esimese Eesti linnana ametlikult Tervisliku Linna staatuse. Tegelikult on Saaremaa pealinn aga juba 19. sajandist tähtis tervisekosutuspaik. Ravimuda leiti siin 1820ndatel ja kogu Eesti esimene ravila loodi Saaremaal juba 1824. Siis tulid suurte heledate kleitide ja päevavarjudega daamid ja suveülikondades härrad mudavanne võtma, mööda linnaparki patseerima ja kõlakojas kontserte kuulama.

Muda ei paista lõppevat ja kuurort-Kuressaare kuulsus kipub üha rahvusvahelisemaks. Seitse spaa-hotelli, neist kolm suurt mere ääres ja linnus pargi kõrval tõmbavad nii muda- kui muude raviprotseduuridega turiste aastaringselt.