Saaremaa turismi uudised - veebruar 2017

Kulla Tõll, tule appi!

Just sellise abipalve esitasid sõrulased Saaremaa vägilasele Suurele Tõllule, kui vaenlane neid kimbutama tuli. Tõll tuli ja aitas. Olukorda tänapäeva üle kandes on sarnane hetk jälle käes. Jaanuari lõpus jõudis Tõll Kuivastu sadamasse. Sedakorda ei ole tegemist mitte saarlaste muistse kangelase, vaid ilusa uue sini-valge parvlaevaga, mis aitab külalised saarele ja saarlased mandrile.

       Oma eelkäijatest veidi pikem parvlaev mahutab korraga 150 sõiduautot ja 700 reisijat, kes saavad sõidu ajal aega veeta ruumikates ja hubastes salongides. Et 30-minutine merereis lõbusamalt kulgeks on reisijate salongi mitmed istumiskohad kujundatud erinevate mängulaudadena. Nii saab merereisil panna proovile oma oskused kabes või „Reis ümber maailma“ lauamängus. Kui Sul kindel plaan Saaremaal ringi liikumiseks puudub, saad reisi ajal ideid ammutada salongi seintel olevatelt temaatilistelt kaartidelt. Loodusearmastajad võivad põhjalikult süveneda loodusobjektide kaarti, rahu ja vaikuse nautijad väkesaarte kaarti ja kultuurihuvilised Saaremaa ajalooliste objektide kaarti. Igaühele leidub laevas tegevust.
       
Isu oli Saaremaa kangelasel, Tõllul, suur. Õnneks oskas Tõllu naine Piret mehe hundiisuga arvestada. Õhtuks oli naine alati keetnud terve pajatäie kapsasuppi ja küpsetanud vähemalt kuus pätsi rukkileiba. Tõll matsutanud siis kahe suupoolega, nii et mets vastu kajas. Sama saab teha ka uuel parvlaeval, sest kohviku menüü on rikkalik ja maitsev. Laevasõidu lahutamatuks kaaslaseks kuulutatud kiluvõileib on endiselt menüüs, kuid sinna on lisandunud ka kliendi silme all värskelt vokitud köögiviljad, juba praegu palju kiita saanud lambakotletid ja palju muud maitsvat.       
   Foto: Saarte Hääl              

Hetkel peab Tõll saare ja mandri vahel sõitmise koormat kandma veel üksinda. Kuid peagi taaskohtub ta oma kalli kaasa, Piretiga. Suuruse poolest näikse ta Tõllust natuke maha jäävat, eks olegi ju naisterahvad kasvu poolest meesterahvastest pisut pisemad. Nii ka Piret. Kuid hetkel Poola laevatehases valmiv parvlaev Piret ei jää Tõllust sugugi maha. Seekord saab paar olema täpselt sama suur ja võimas. Piretile annavad poolakad viimase lihvi lähikuudel ja Kuivastu-Virtsu liinile peaks laev jõudma aprillis.

Saarlased olid oma kangelaste üle ennevanasti väga uhked. Nii nagu nad on uhked ka värskelt valminud ja valmivate laevade üle. Tule vaata Sina ka laevad oma silmaga üle. Et meresõit läheks sujuvamalt, uuri enne graafikuid ja broneeri praamipilet aegsasti aadressilt www.praamid.ee