Saaremaa turismi uudised - november 2016

  

Sügisel, kui ilmad kisuvad vihmaseks ja õues läheb varakult pimedaks, hakatakse otsima tubaseid tegevusi. Kuidas sobiks selleks fotograafia? Sügisene Saaremaa pakub selleks häid võimalusi.

Juba kuuendat korda toimub novembri keskel (19.11) kultuurikeskuses Kuressaare fotopäev, mis sel korral pühendatud merekultuuriaastale.  Päev algab fotokonkursi „Kõik me kanname endas mere märke“ tööde tutvustusega. Seejärel räägib mitmete mainekate loodusfoto konkursside võitja, Andrei Reinol, kuidas loodusfoto on võimalus endaga kaasa võtta kordumatu elamus ja osake loodusest, midagi päriselt kaasa võtmata.  Tõelisi elamusi annab pildis edasi ka Siiri Kumari, kes on olnud Eestis fantaasiafoto üheks esimeseks pioneeriks ja eestvedajaks. Fotopäeva töötoas vaatame koos Siiriga fantaasiafotot kui tervikut, alustame ideest, modellidest, stilistikast ja jumestusest. Kui tunned, et foto asemel tõmbab Sind rohkem video, siis võta kindlasti osa Lauri Saluveeri video valmistamise loengust. Kui lisaks fotograafiale on Sinus ka isetegmise pisik, siis on „isikupärase lambivarju meisterdamise töötuba“ mõeldud just Sulle. Fotopäevale on oodatud nii asjaarmastajad kui profi. Päev täis fototeadmisi, uusi kogemusi ja tutvusi on kindlasti inspireeriv. foto.akriibia.ee/fotopaevad/

Samas loob varakult horisondi taha vajuv päike fotograafias võimalusi, mida suvel naljalt kasutada ei saa. Üheks selliseks on virmaliste pildistamine. Kui oled seni arvanud, et see on polaarjoone taga elavate inimeste lõbu, siis ei. See on täiesti võimalik ka Saaremaal. Viimastel aastatel on virmaliste pildistamine Saaremaal järjest aktiivsemaks läinud. Siin on piisavalt kauni maastikuga paikasid, milleni tänavavalgustite kuma ei ulatu. Virmalisi on hea pildistada pimedates kohtades, kus muud valgust ei ole. Tehnilisi õpetusi, kuidas virmalisi pildistada, jagub Internetiarvarustes piisavalt. Parimatel päevadel on virmalised Saaremaal suisa nii tugevad, et neid saab ka Kuressaares pildile püüda. Kui selle loodusime pildistamine Sulle huvi pakub, siis hoia pilk peal Eestimaa virmaliste grupil Facebookis.      
 

Kuna teadupärast tali taeva ei jää, siis on oodata, et mõne aja pärast katab maa ilus valge lumevaip. Seda soovitame kasutada imeilusate talviste pere- või portreefotode tegemiseks. Sillerdavad jääkristallid või aksesuaarina kasutatav aurav kohvitass annavad pildile palju juurde. Kui Sul endal tehnikat või teadmisi meeldejääva fotosessiooni läbiviimiseks napib, siis tulevad hea meelega appi saare kohalikud piltnikud. Neist igaühel on oma stiil ja käekiri.

Seega ootavad sügistalvisel Saaremaal Sind mitmed toredad fotovõimalused, mida suvel ei ole.

Tule Saaremaale!