Linnapuhkus

Kuressaare on Saaremaa pealinn, millele esimesi vihjeid leiab ajalooürikutest juba aastast 1424. Muinassaarlaste kauplemiskohana tekkinud asulas on tänaseni tunda keskaegset hõngu- vanad munakivisillutisega kitsad tänavad ning sajanditevanused poolkelpkatusega majad ootavad Sind!

Eriliseks pärliks on 14. sajandist pärit Kuressaare piiskopilinnus, mis ainsana Baltikumis on tänaseni terviklikuna säilinud. Linnuse ümber tekkis inimasula, millele aastal 1563 anti linnaõigused ning nimeks Arensburg. Tsaariaja lõpus hakati linna üha enam eestipäraselt Kuressaareks nimetama ning nii toimuski sujuv üleminek sellele nimele alates 1918. aastast, mil loodi Eesti Vabariik. Nõukogude ajal kandis linn kommunist Kingissepa nime. 23. juunil 1988 sai Kuressaare oma ajaloolise nime tagasi.

Tänapäeval ilmestavad Kuressaare linna lisaks keskaegsele vanalinnale ja spaahotellidele lummav lossipark,  kergliiklusteed, tervisepark, tenniseväljakud, golfirajad – kõik selleks, et külalised saaksid liikudes tervemaks! Kuressaare oli ka esimene Eesti linn, kes astus omal ajal ka WHO terviselinnade võrgustikku.